Zhodnocení roku 2018

SK Ratibořské Hory, z.s. – zhodnocení roku 2018

     Rok 2018 lze výsledkově považovat za neúspěšný. A mužstvo v jarní části krajské I. B třídy uhrálo pouhé čtyři body, s celkovým počtem 18 bodů skončilo v konečné tabulce na 13. místě a po pěti letech účinkování v krajské soutěži sestoupilo do okresního přeboru. B mužstvu se nedařilo o mnoho lépe, získalo na jaře 10 bodů a s celkovým počtem 25 bodů skončilo ve III. třídě také na sestupovém 9. místě. V celé jarní části jsme se bohužel u obou mužstev potýkali s nezájmem a špatným přístupem některých hráčů.

     Do podzimní části fotbalových soutěží jsme z důvodu malého počtu hráčů museli přihlásit pouze jedno mužstvo do Penalty okresního přeboru mužů. Začátek soutěže se nám vůbec nevydařil a po pěti utkáních jsme měli na svém kontě jediný bod. Poté se přístup našich hráčů zlepšil, což se odrazilo i na výsledcích. Po podzimní části Penalty okresního přeboru mužů jsme tak nakonec obsadili 8. místo se ziskem 13 bodů při skóre 33:37. Doufáme, že v jarní části této soutěže budeme předvádět daleko lepší výkony, vylepšíme svoje postavení v tabulce a hlavně potěšíme naše věrné fanoušky. V říjnu jsme uspořádali nábor nových mladých chlapců a dívek za účelem vytvoření mládežnického družstva. Do budoucna bychom se chtěli mládeži více věnovat.

     I v roce 2018 jsme pokračovali ve zvelebování fotbalového areálu a jeho pravidelné údržbě. Za spolupráci musíme poděkovat zejména Obecnímu úřadu, ale také všem sponzorům, kteří se na financování provozu našeho klubu v roce 2018 podíleli. Závěrem přejeme všem hráčům, členům klubu i fanouškům hodně zdraví, spokojenosti a sportovních úspěchů v roce 2019.

Vedení SK Ratibořské Hory, z.s.