SK RATIBOŘSKÉ HORY, z.s. – ZHODNOCENÍ ROKU 2016

Rok 2016 lze z pohledu fotbalového klubu SK Ratibořské Hory, z.s. označit za vcelku vydařený. A mužstvo v jarní části předvádělo vyrovnané výkony a výsledkem bylo konečné 6. místo v tabulce I. B třídy skupiny C se ziskem 41 bodů a se skórem 66:50. Škoda závěru soutěže, kdy jsme ve dvou posledních domácích utkáních nedokázali ani jednou zvítězit a přišli jsme tak o průběžné třetí místo v tabulce. Také naše B mužstvo si v jarní části okresní III. třídy vedlo velice dobře a výsledkem bylo konečné třetí místo se ziskem 40 bodů a se skórem 52:52. Družstvo starších žáků předvádělo v jarní části zlepšené výkony a v tabulce okresního přeboru obsadilo 9. místo s 8 body a se skórem 22:136.
Do podzimní části fotbalových soutěží jsme přihlásili opět tři týmy. A mužstvo mužů do krajské I. B třídy, B mužstvo do okresní III. třídy a družstvo starších žáků do okresního přeboru. V I. B třídě jsme byli přelosováni do skupiny D, kde nás čekalo několik nových soupeřů z jindřichohradeckého okresu. V letním přestupním termínu opustilo náš kádr několik hráčů základní sestavy, což se na výkonech mužstva projevilo. V průběhu podzimní části jsme se museli potýkat i se špatnou docházkou a nedisciplinovaností hráčů, což mělo za následek oslabení mužstva při vyloučení hráčů a neustálé změny v sestavě. Se ziskem 15 bodů a skórem 14:24 jsme se po podzimu umístili na nelichotivém 10. místě. V jarní části nás tak nečeká nic lehkého a musíme se soustředit na boj o záchranu krajské soutěže. Doufáme, že si to naši hráči uvědomí a zodpovědně přistoupí k zimní přípravě. Výkony našeho B mužstva kopírovaly výsledky A mužstva a výsledkem je 9. místo se ziskem 9 bodů při skóre 18:32, což je též určitým zklamáním. Jedinou radost nám v podzimní části udělalo družstvo starších žáků, které se ziskem 21 bodů a skórem 28:14 obsadilo pěkné třetí místo.
I v roce 2016 jsme pokračovali ve zvelebování fotbalového areálu a jeho pravidelné údržbě. Na listopadové valné hromadě bylo zvoleno nové vedení klubu a odsouhlasen nový název klubu v souladu s platnou legislativou – SK Ratibořské Hory, z.s. Po dlouhé době opustil na vlastní žádost vedení našeho klubu Slavomír Mareš st., který se i nadále bude jako trenér věnovat práci s mládeží a kterému tímto za jeho dlouholeté působení děkujeme. Novým předsedou našeho klubu byl zvolen Antonín Fišer st. Za spolupráci musíme poděkovat zejména Obecnímu úřadu, ale také všem sponzorům, kteří se na financování provozu našeho klubu v roce 2016 podíleli. Závěrem musíme poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, realizačním týmům za spolupráci a zejména také našim fanouškům, kteří nás chodili opět podporovat v hojném počtu. V roce 2017 přejeme všem hodně zdraví, spokojenosti a sportovních úspěchů.

Vedení SK Ratibořské Hory, z.s.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.