ZHODNOCENÍ ROKU 2017

SK Ratibořské Hory, z.s. – zhodnocení roku 2017

Rok 2017 lze z pohledu fotbalového klubu SK Ratibořské Hory, z.s. označit za spíše nevydařený. A mužstvo v jarní části předvádělo nevyrovnané a kolísavé výkony a výsledkem bylo konečné 12. místo v tabulce I. B třídy skupiny D se ziskem 26 bodů a se skórem 32:55, což ale naštěstí stačilo k záchraně I. B třídy i pro následující sezónu. Naše B mužstvo kopírovalo výsledky A mužstva, ale nakonec také okresní III. třídu uhájilo a skončilo na konečném 8. místě se ziskem 20 bodů a se skórem 35:61. Družstvo starších žáků navázalo na dobré výkony z podzimní části a v konečné tabulce okresního přeboru obsadilo velmi pěkné třetí místo s 41 body a skórem 50:28.
Do podzimní části fotbalových soutěží jsme přihlásili dva týmy. A mužstvo mužů do krajské I. B třídy a B mužstvo do okresní III. třídy. Družstva starších i mladších žáků v okresním přeboru hrála od nového soutěžního ročníku v rámci společenství Sokol Mladá Vožice / SK Ratibořské Hory svá utkání na hřišti v Mladé Vožici. V průběhu podzimní části jsme se museli potýkat se špatnou docházkou a nedisciplinovaností našich hráčů, což mělo za následek oslabení mužstva při vyloučení hráčů a neustálé změny v sestavě. Navázali jsme tak na nevyrovnané výkony z jarní části soutěže a naše A mužstvo se ziskem 14 bodů a skórem 18:31 skončilo po podzimu v I. B třídě na nelichotivém 11. místě. V jarní části nás tak opět nečeká nic lehkého a musíme se opět soustředit na boj o záchranu krajské soutěže. Doufáme, že si to naši hráči uvědomí a zodpovědně přistoupí k zimní přípravě i k celé jarní části soutěže. Naše B mužstvo obsadilo po podzimní části 8. místo se ziskem 15 bodů a skórem 24:29 a vzhledem k velmi vyrovnané tabulce okresní III. třídy také nemá účast v příštím soutěžním ročníku této soutěže jistou.
I v roce 2017 jsme pokračovali ve zvelebování fotbalového areálu a jeho pravidelné údržbě. Za spolupráci musíme poděkovat zejména Obecnímu úřadu, ale také všem sponzorům, kteří se na financování provozu našeho klubu v roce 2017 podíleli. Závěrem přejeme všem hráčům, členům klubu i fanouškům hodně zdraví, spokojenosti a sportovních úspěchů v roce 2018.

Vedení SK Ratibořské Hory, z.s.