1. FC Jistebnice – SK Ratibořské Hory 4 : 3 ( 1 : 0 )

Branky: 8. a 81. Muž, 63. a 87. Horčička – 48. a 71. z penalty Kutiš, 76. Kment

Sestava: Vocílka – Blovský, Greguš, Veselý, Sabiniok – Havlík (37. Dvořák), Růžička, Katolický, Dubský – Kment, Kutiš

Rozhodčí: Bartůněk – Smetana, Čamra – ČK 0:1 (78. Dubský po 2. ŽK),
ŽK 3:4 (19. Kubec, 31. Švec, 80. Muž – 49. a 78. Dubský, 75. Katolický, 75. Kutiš)

Diváci: 80

Na hřiště vedoucího mužstva tabulky jsme odjeli s cílem překvapit a i v nekompletní sestavě bodovat. Do branky musel nastoupit Tomáš Vocílka, který ale našeho jediného brankáře spolehlivě nahradil. Utkání jsme začali až příliš opatrně a soupeř nás od začátku utkání začal přehrávat. Hned po jeho první střele na naši branku nás zachránila tyč a v 8. minutě po úniku z levé strany šli již domácí po střele k tyči do vedení. I v dalším průběhu prvního poločasu byl náš soupeř lepší, ale žádné další šance již naštěstí proměnit nedokázal. Druhý poločas jsme začali mnohem lépe a hned ve 48. minutě jsme po úniku Davida Kutiše a chybě domácí obrany vyrovnali na 1:1. Po této brance jsme se začali prosazovat i my, ale bohužel jsme v 63. minutě po nedůrazu naší obrany inkasovali druhou branku. My jsme ale v 71. minutě dokázali brankou Davida Kutiše z nařízené penalty vyrovnat na 2:2 a o pět minut později jsme po úniku Filipa Kmenta šli dokonce do vedení 2:3. V 78. minutě nám byl ale bohužel po druhé žluté kartě přísně vyloučen Josef Dubský a náš soupeř, který je aspirantem na postup, dokázal své početní převahy využít. V 81. minutě vyrovnal na 3:3 a tři minuty před koncem utkání po pohotové střele z úhlu vstřelil vítěznou branku na 4:3. Děkuji celému mužstvu za předvedený bojovný výkon, za který bychom si minimálně bod rozhodně zasloužili. V našem dalším utkání nastoupíme v neděli 27.10. od 14.30 hodin na hřišti v Mladé Vožici proti místnímu B týmu. Věřím, že konečně dokážeme přivézt tři body i ze hřiště soupeře.

1. FC Jistebnice – SK Ratibořské Hory 3 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: 22. Muž, 57. T. Maňák, 66. Horčička – 9. Kment

Sestava: T. Hoffmann – Veselý, Krejčí, Greguš, Blovský – Vaněček, Kutiš, Fišer, J. Růžička – Katolický, Kment

Rozhodčí: Stuchlík – Pinc, Váňa – ŽK 0:2 (Kment, Kutiš)

Diváci: 50

K utkání se soupeřem, který spolu s námi sestoupil z I. B třídy, jsme odjeli s kvalitní sestavou a s cílem získat první body. Začátek utkání se nám vydařil podle našich představ a hned v 9. minutě náš nejlepší střelec Filip Kment krásnou střelou z 18 metrů otevřel skóre utkání. I poté jsme si vytvářeli brankové příležitosti, ale bohužel již bez využití. Domácí hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich ve 22. minutě vyrovnali na 1:1. V dalším průběhu prvního poločasu pak již žádné z mužstev svoje šance nevyužilo. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v dobrém výkonu a strhnout opět vedení na naši stranu, to se nám ale bohužel nepodařilo, neboť soupeř po našich hrubých chybách brankami v 57. a 66. minutě upravil skóre utkání na 3:1 ve svůj prospěch. V závěru utkání jsme sice měli několik slibných šancí, ani jednu z nich jsme ale nedokázali využít na vstřelení kontaktní branky. Bohužel i v tomto utkání se ukázalo, že herně stačíme na první poločasy, ale poté nám začínají docházet síly. Ani tato soutěž se totiž nedá hrát bez tréninku. Po třetím kole jsme se tak ocitli jako jediné mužstvo bez bodového zisku na posledním místě tabulky Penalty okresního přeboru. V dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 15.9. od 16.30 proti Spartaku Soběslav B. Zveme tímto všechny naše fanoušky a věříme, že nás opět podpoří.

1. FC Jistebnice – SK Ratibořské Hory 2 : 2 ( 1 : 0 )

Branky: 29. V. Kotalík, 47. O. Kotalík – 62. a 92. Vocílka

Sestava: T. Hoffmann – Feichtinger (46. T. Pechánek), Katolický, Strada, Janošík – Vaněček,
Prokeš, Vocílka, Kučera – Kment, Fišer

Rozhodčí: Křížovský – Pícha, Pinc – ŽK 3:3 (Trpka, Muž, Maňák – Kučera, Prokeš, Katolický)

Diváci: 100

Na utkání posledních dvou mužstev tabulky jsme do Jistebnice odjeli pouze se třinácti hráči. Utkání jsme začali aktivněji a do 20. minuty jsme si vytvořili tři slibné gólové šance, ty jsme ale proměnit nedokázali. Poté převzali iniciativu domácí, kteří si začali vytvářet šance a ve 29. minutě šli po chybě naší obrany do vedení. Do konce poločasu si pak vytvořili ještě několik dalších šancí, ty ale naštěstí neproměnili. Začátek druhého poločasu jsme zaspali a hned ve 47. minutě jsme inkasovali druhou branku. Poté se domácí uklidnili a své vedení mohli z několika dalších šancí ještě navýšit. My jsme se dostali zpět do utkání po dalekonosné střele Tomáše Vocílky, která v 62. minutě zapadla pod břevno domácí branky. Přitom se zranil domácí brankář, který musel být vystřídán hráčem z pole. Po této vynucené přestávce jsme hru vyrovnali, náš soupeř se začal strachovat o výsledek a začal hru kouskovat, Naše snaha o vyrovnání byla korunována ve 2. minutě nastavení druhou brankou Tomáše Vocílky. V poslední minutě sedmiminutového nastavení zahrávali domácí přímý kop z hranice pokutového území, ale náš brankář povedenou střelu soupeře vyrazil a tím nám zachránil cenný bod. Našim hráčům děkuji za to, že ani za nepříznivého stavu nepřestali bojovat. Po nerozhodném výsledku zůstáváme se stejným bodovým ziskem s naším soupeřem na předposledním místě, ostatní mužstva se nám ale v boji o záchranu začínají vzdalovat. V dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 12. května od 17.00 proti Jiskře Třeboň B.

1. FC Jistebnice – SK Ratibořské Hory 5 : 3 ( 3 : 1 )

Branky: 16. T. Maňák, 20. a 32. Kotalík, 49. Šimák, 88. M. Muž – 39. Prokeš, 48. Feichtinger, 73. S. Mareš

Sestava:  T. Hoffmann – Fišer, Prokeš, Greguš, S. Mareš – Feichtinger (86. L. Balík), Sabiniok, Flachs, P. Mareš (71. Blovský) – Kutiš, T. Pechánek

Rozhodčí: Syrovátka – Křížovský, Mraček

Diváci: 100

Hodnocení utkání očima trenéra Václava Hoffmanna:

K dohrávanému utkání do Jistebnice jsme odjeli s minimem hráčů. V prvním poločase příliš fotbalové krásy k vidění od obou mužstev nebylo. Opět jsme se nevyvarovali hrubých chyb a domácí šli po gólech v 16. a 20. minutě do dvoubrankového vedení. Ve 27. minutě se nám naskytla šance snížit z pokutového kopu, ale Michal Prokeš penaltu neproměnil. Ve 32. minutě po naší další chybě domácí navýšili své vedení již na 3:0. Ve 40. minutě ale přišla nejhezčí chvíle celého utkání a Michal Prokeš krásnou střelou z přímého kopu snížil. V úvodu druhého poločasu se nám podařilo snížit brankou Feichtingera na 3:2, ale hned v následující minutě po našem dalším zaváhání soupeř své vedení opět navýšil. V 73. minutě jsme brankou Slavomíra Mareše opět snížit na rozdíl jediné branky a poté jsme se snažili o vyrovnání. Naše šance ale zůstaly nevyužity a soupeř své vítězství zpečetil v 88. minutě pátým gólem. Myslím si, že k bodovému zisku nebylo tentokrát daleko, ale opět nás srazily hrubé chyby v naší defenzívě. V dalším utkání nastoupíme v neděli 14.5. od 16.00 hodin na horké půdě zachraňujícího se mužstva TJ Březnice.