Olympie Měšice — SK Ratibořské Hory

Olympie Měšice – SK Ratibořské Hory 4 : 3 ( 2 : 1 )

Branky: 13. a 56. Kloc, 43. a 81. Votava  – 42. Kment, 53. a 89. Vocílka

Sestava: Lachký – Rankov, Veselý, Blovský, Balík (63. Dvořák) – Jelínek (34. Vocílka), Fišer,Růžička, Dubský (81. Kabát ) – Kutiš (81. Slunečko), Kment

Rozhodčí: Stuchlík – Kollárik, M. Fiala – ŽK 1:2 (89. Zpěvák – 77. Fišer, 85. Růžička), ČK 0:1 (80. Veselý)

Diváci: 40

Na toto utkání musíme rychle zapomenout, neboť se nám vůbec nevydařilo. Již ve 13. minutě jsme po nedůrazu v naší obraně inkasovali první branku. Poté jsme sice hrozili z rychlých protiútoků, nedokázali jsme ale využít ani ty nejvyloženější šance. Až ve 42. minutě se nám podařilo vyrovnat brankou Filipa Kmenta. Bohužel jsme si hned vzápětí nechali vstřelit další lacinou branku a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí, přestože jsme si více gólových šancí vytvořili my. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním výsledek utkání otočit a hned v 53. minutě jsme brankou Tomáše Vocílky vyrovnali na 2:2. Opět jsme ale vzápětí inkasovali po hrubé chybě na polovině hřiště když domácí nabídnutou šanci proměnili na vedení 3:2. V 80. minutě nám byl zcela zbytečně vyloučen Jiří Veselý za kritiku rozhodčího a v dalších utkáních nám bude v již tak oslabené obraně určitě chybět. O minutu později jsme pak inkasovali čtvrtou branku a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. My jsme ještě dokázali minutu před koncem snížit na konečných 4:3 pro domácí brankou Tomáše Vocílky. Až do dnešního utkání jsem byl s docházkou na tréninky i zápasy spokojen, dnes ale musím přístup některých hráčů k utkání i jejich chování během zápasu zkritizovat. Doufám, že v dalším utkání, které sehrajeme na domácím hříšti v sobotu 19.9. od 16.30 s Meteorem Tábor B podáme lepší výkon a připíšeme si první vítězství v soutěži. Tímto zvu všechny naše fanoušky a fanynky, přijďte nás v tomto důležitém utkání podpořit v hojném počtu.

Olympie Měšice – SK Ratibořské Hory 4 : 3 ( 0 : 3 )

Branky: 52. a 71. Bednář (obě z penalt), 76. J. Novák, 87. Houda – 26., 29. a 34. Kment

Sestava: T. Hoffmann – Balík (46. Feichtinger), Krejčí, Greguš, Veselý – Vaněček, Katolický
(67. Jelínek), Sabiniok, Blovský – Kutiš, Kment

Rozhodčí: P. Fiala – Smetana, Pechánek – ŽK 0:5 (Sabiniok 2, Blovský, T. Hoffmann, Kutiš),
ČK 0:1 (72. Sabiniok po 2. ŽK)
Diváci: 40

V našem prvním utkání nového ročníku Penalty okresního přeboru jsme nastoupili na hřišti Olympie Měšice. Od první minuty jsme byli lepší a soupeře jsme herně přehrávali. Vytvářeli jsme si i gólové šance, které jsme ale v úvodu utkání nedokázali využít. Vedení jsme se ujali ve 26. minutě, kdy skóre otevřel skvěle hrající Filip Kment. Ten poté dokázal během devíti minut hattrickem zvýšit naše vedení až na 3:0. Soupeř si začal vytvářet gólové šance až před koncem prvního poločasu, my jsme ale tříbrankové vedení do přestávky udrželi. Druhý poločas jsme začali opět náporem a soupeře zachránilo v úvodu od čtvrté inkasované branky břevno. Poté jsme nepochopitelně přestali hrát, všude jsme byli pozdě a vytvářeli jsme v obraně hrubé chyby po kterých následovaly dva soupeřem proměněné pokutové kopy. Při druhé penaltě nám byl v 72. minutě navíc po druhé žluté kartě vyloučen Zbyněk Sabiniok. Soupeř se tím vrátil do utkání a vycítil šanci vývoj utkání ještě zvrátit, což se mu nakonec po brankách v 76. a 87. minutě podařilo. Je velká škoda, že jsme tak dobře rozehrané utkání nedokázali dovést do vítězného konce. Snad se z toho do dalších utkání poučíme. Nyní nás čeká série tří utkání na domácím hřišti. V tom prvním přivítáme v sobotu 31. srpna od 14.00 hodin vítěze okresní III. třídy mužstvo TJ ZD Vlastiboř.

Olympie Měšice — SK Ratibořské Hory B

Olympie Měšice – SK Ratibořské Hory B 4 : 2 ( 4 : 1 )

Branky: 1. Novák, 8. J. Růžička (vlastní), 26. a 35. Jíra (2 x 11) – 10. J. Vaněk, 27. J. Růžička (11)

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Krejčí, J. Růžička, Blovský – J. Vaněk, Katolický, Vocílka, Jelínek – Slunečko,     Adam Fišer (46. L. Balík)

Rozhodčí: Bartůněk – Rohel, Kindel – ŽK 2:2 (Veselý, Novák – Strada, Krejčí)

Diváci: 50

V utkání v Měšicích bylo mým přáním zvítězit nebo alespoň bodovat a tak navázat na vítěznou šňůru ze tří předchozích utkání. To se nám ale bohužel nepovedlo, neboť na rozdíl od minulých utkání, kdy jsem byl s docházkou nadmíru spokojený, jsme měli problémy dát dohromady jedenáct hráčů. Přesto jsme chtěli soupeře potrápit, ale hned v 1. minutě jsme inkasovali první gól. Zanedlouho jsme si k naší smůle dali vlastní gól, ale naštěstí jsme již v 10. minutě brankou Jana Vaňka snížili stav utkání na 2:1. Ve 26. minutě byla proti nám odpískána penalta a domácí ji s přehledem proměnili. Hned o minutu později jsme ale kopali penaltu i my, Jaroslav Růžička ji s jistotou proměnil a snížil opět na rozdíl jediné branky. Ve 35. minutě byla proti nám po úniku domácího hráče odpískána dost přísná penalta a z ní domácí uzavřeli skóre poločasu na 4:2. Ve druhém poločase se utkání již pouze dohrávalo a nic dramatického se před brankami neodehrálo. Stínem utkání byl výkon rozhodčího, který toto utkání oboustranně nezvládal. Hráčům bych chtěl poděkovat za to, že i v oslabené sestavě utkání odbojovali. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 14.10. od 15.30 proti mužstvu FK Makov Hůrka. Zveme tímto všechny naše fanoušky.

Olympie Měšice – SK Ratibořské Hory B  5 : 1 ( 4 : 0 )

Branky: 22. J. Novák, 32. Jíra, 38. Novotný, 40. Včelák, 64. P. Novák – 73. R. Pechánek

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Vocílka, Komárek, Buřič (46. Moravec) – L. Balík, Katolický, Svatek, D. Říha – Jelínek, R. Pechánek

Rozhodčí: Panský – Rohel, Kindel

Diváci: 23

Na utkání do Měšic jsme odjeli bez posil z A mužstva, které čekají dvě důležitá utkání během následujících dvou dnů. Prvních dvacet minut jsme se soupeřem hráli vyrovnanou partii a do ničeho jsme ho nepustili. Ve 22. minutě jsme po hrubé chybě obrany inkasovali první gól a od té chvíle začal mít náš soupeř více ze hry. O svém vítězství rozhodli domácí v pro nás kritických osmi minutách mezi 32. a 40. minutou, kdy nám vstřelili další tři branky. Ve druhém poločase se již rozhodnuté utkání pouze dohrávalo a obě mužstva přidala po jedné brance. Náš čestný úspěch zaznamenal v 73. minutě za stavu 5:0 krásnou střelou Radek Pechánek. Těsně před koncem utkání ještě Daniel Říha nastřelil tyč domácí branky. Hráčům musím poděkovat za to, že již rozhodnuté utkání dohráli se vztyčenou hlavou. V příštím utkání přivítáme v sobotu 13.5. od 17.00 hodin na domácím hřišti mužstvo SK ZD Pojbuky. Zvu tímto naše věrné fanoušky a věřím, že nás podpoří.