Sokol Myslkovice — SK Ratibořské Hory

Sokol Myslkovice – SK Ratibořské Hory 2 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: 48. z penalty Trtík, 75. z penalty Hanzal – 31. Vocílka, 86. Kment

Sestava: T. Hoffmann (50. Měchura) – Zeman, Krejčí, Veselý (70. Jelínek), Lachký – Dubský, Fišer, Růžička, Vocílka – Kutiš, Kment

Rozhodčí: Novák – Stuchlík, Čech ČK 0:2 (75. Kutiš, 77. Dubský), ŽK 1:6 (55. Neruda – 48. Krejčí, 58. Měchura, 60. a 75. Kutiš, 66. a 77. Dubský

Diváci: 45

V úvodním utkání nového ročníku Penalty okresního přeboru jsme nastoupili na hřišti Myslkovic, kde bývají naše utkání vyhrocená, což se i tentokrát bohužel potvrdilo. V prvním poločase byla hra vyrovnaná a obě mužstva si vytvářela minimum šancí. Soupeř nastřelil ve 23. minutě břevno a následnou dorážku vyrážel Tomáš Vocílka z prázdné branky. Ve 31. minutě Tomáš Vocílka po centru před branku hlavou otevřel skóre utkání, které se již do poločasu nezměnilo. Hned v úvodu druhého poločasu soupeř přitvrdil na důrazu, ve 48. minutě nastřelil břevno a hned vzápětí vyrovnal z nařízeného pokutového kopu. Při penaltovém zákroku se bohužel zranil náš brankář Tomáš Hoffmann, kterého musel v brance nahradit hráč z pole Petr Lachký, který má ale s chytáním zkušenosti. V 75. minutě David Kutiš po druhé žluté kartě za faul ve vápně viděl kartu červenou a z nařízené penalty šel soupeř do vedení 2:1. Hned o dvě minuty později nám byl opět po druhé žluté kartě vyloučen Josef Dubský. Soupeř nás poté v početní převaze přehrával a vytvářel si řadu šancí, ty ale s přehledem likvidoval náš brankář. My jsme se ani ve dvojnásobném oslabení nevzdali a z ojedinělého rychlého protiútoku náš v té době jediný útočník Filip Kment v 86. minutě zařídil vyrovnání na konečných 2:2. Všem našim hráčům děkuji za přístup k utkání a bojovný výkon až do konce utkání, v jehož závěru jsme dokázali i v 9 hráčích získat cenný a zasloužený bod. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 5.9. od 17.00 hodin na domácím hřišti proti mužstvu Sokol Sezimovo Ústí B. Zvu všechny naše fanoušky a věřím, že nás přijdou podpořit v hojném počtu.

Sokol Myslkovice – SK Ratibořské Hory 4 : 4 ( 2 : 1 )

Branky: 9. Daniel, 16. z penalty, 50. a 90. z penalty Trtík – 22. a 80. Kutiš, 70. a 73. Vocílka

Sestava: T. Hoffmann – Měchura, Katolický, Veselý, Blovský (46. Slunečko) – Vaněček, Růžička,
Vocílka, Dubský – Kutiš, Kabát

Rozhodčí: Kollárik – Novotný, Novák
ČK 1:0 (54. Peltán), ŽK 2:3 (33. Petrů, 90. Trtík – 16. Blovský, 56. Vaněček, 89. Veselý)

Diváci: 50

Do utkání jsme nastoupili ve velmi improvizované sestavě zejména v obraně, což bylo také na začátku utkání znát. Hned v 9. minutě jsme po chybě naší obrany inkasovali první branku a v 16. minutě soupeř z penalty za faul Matěje Blovského zvýšil již na 2:0. My jsme ale naštěstí snížili z naší první střely na branku ve 22. minutě gólem Davida Kutiše na 2:1 a skóre se pak již až do konce poločasu nezměnilo. Do druhého poločasu nemohl nastoupit kvůli zranění Matěj Blovský, což složení naší obrany ještě více zkomplikovalo a domácí hned v 50. minutě zvýšili svoje vedení na 3:1. V 54. minutě byl domácím vyloučen Jiří Peltán za faul na Davida Kutiše ve vyložené šanci. My jsme poté začali oslabeného soupeře přehrávat, vytvářeli jsme si i gólové šance a od 70. minuty jsme v rozmezí 11 minut otočili skóre dvěma góly Tomáše Vocílky a jedním Davida Kutiše na 3:4 v náš prospěch. Do konce utkání jsme měli hru pod kontrolou, ale soupeř dokázal nakonec vyrovnat z velmi přísně nařízené penalty v nastaveném čase. Hráčům děkuji za bojovný výkon zejména ve druhém poločase. Mrzí mě, že jsme toto utkání, ve kterém jsme ve druhém poločase skóre otočili, nedokázali dovést do vítězného konce, i když před utkáním bych byl s bodem spokojený. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 28.9. od 16.00 hodin na domácím hřišti proti mužstvu Spartak Soběslav B. Zvu tímto všechny naše fanoušky a věřím, že nás přijdou podpořit v hojném počtu.

Sokol Myslkovice – SK Ratibořské Hory 1 : 4 ( 0 : 1 )

Branky: 58. Vilím – 38. a 90. Kment, 62. Kutiš z penalty, 69. Feichtinger

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Krejčí, Greguš, Veselý – Vaněček, J. Růžička (80. Janošík), Fišer,
Katolický – Kment (90. L. Balík), Kutiš (63. Feichtinger)

Rozhodčí: Šitner – Čamra, Říha – ŽK 2:2 (Trtík, Papež – J. Růžička, Greguš)

Diváci: 60

Na toto venkovní utkání jsme se na rozdíl od těch předešlých konečně sešli v dostatečném počtu a neměli jsme problémy se sestavou. Utkání jsme začali opatrně a soupeř měl více ze hry, kromě dvou nastřelených tyčí si ale žádné další gólové šance v prvním poločase nevytvořil. Naopak my jsme udeřili ve 38. minutě úvodní brankou po samostatném úniku našeho nejlepšího střelce Filipa Kmenta. Druhý poločas jsme již tradičně začali špatně a v 58. minutě jsme inkasovali střelou hlavou k tyči vyrovnávací gól. Nás to ale tentokrát nezlomilo a již v 62. minutě jsme šli brankou Davida Kutiše z pokutového kopu za ruku domácího hráče opět do vedení. O sedm minut později jsme pak brankou střídajícího Dominika Feichtingera zvýšili svoje vedení na 3:1. Domácí se sice poté snažili výsledek zkorigovat, my jsme ale v samém závěru utkání do otevřené obrany uzavřeli skóre utkání druhou brankou Filipa Kmenta na konečných 4:1. Konečně jsme tak po roce dokázali zvítězit na soupeřově hřišti. Za přístup a předvedený kolektivní výkon děkuji všem našim hráčům a věřím, že tento náš výkon zopakujeme i v našem dalším utkání, které sehrajeme v sobotu 13. října od 15.30 na domácím hřišti proti mužstvu FC Bechyně. Věřím, že nás naši fanoušci opět podpoří.

Sokol Myslkovice — SK Ratibořské Hory B

Sokol Myslkovice – SK Ratibořské Hory B 7 : 0 ( 4 : 0 )

Branky: 17. a 39. Hanzal, 20. a 34. Trtík, 47. Karpíšek, 70. Jelínek, 73. Feichtinger (vlastní)

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Feichtinger, Strada, F. Růžička – L. Balík, Vocílka, Katolický, D. Říha – Jelínek, Slunečko

Rozhodčí: Šalát – Říha, Kindel

Diváci: 40

První mistrovské utkání okresní III. třídy jsme odehráli na hřišti nováčka soutěže Myslkovic. Domácí nás od začátku utkání po všech stránkách přehrávali a o svém zaslouženém vítězství rozhodli již v prvním poločase, kdy nám vstřelili čtyři branky, z nichž nejhezčí byla hned ta první, kterou domácí Hanzal v 17. minutě nechytatelnou střelou z 35 metrů otevřel skóre. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem výsledek zkorigovat, ale hned v úvodu jsme inkasovali pátou branku a v dalším průběhu utkání skóre narostlo až na konečných 7:0. Na některých našich hráčích byla znát nerozehranost a neúčast na trénincích. Soupeř nás překvapil kvalitní hrou a dle mého názoru má ambice bojovat na špičce tabulky. V dalším utkání nastoupíme v neděli 3.9. od 17.00 na domácím hřišti proti B mužstvu Sokola Planá nad Lužnicí. Věřím, že se nám bude dařit fotbalově lépe než v tomto utkání a že nás naši věrní fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu.