Sokol Planá nad Lužnicí B — SK Ratibořské Hory B

Sokol Planá n/L B – SK Ratibořské Hory B 1 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: 57. Novotný – 3. Janošík, 8. Vocílka z penalty, 51. Vaněk

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Katolický, Strada, Průcha – Vocílka, Svatek, Fišer, D. Říha – J. Vaněk, Janošík

Rozhodčí: Jůza – Brandštýl, Kindel – ŽK 2:1 (Mansfeld, Kolář – Blovský)

Diváci: 30

Hodnocení utkání očima trenéra Romana Moravce :

V prvním jarním venkovním utkání jsme nastoupili na hřišti třetího týmu tabulky, mužstva Planá nad Lužnicí B. K utkání jsme nastoupili s několika hráči A týmu, kteří museli odehrát celé utkání, neboť se několik hráčů na poslední chvíli omluvilo. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, po kombinační akci se dostal do naší první šance Marek Janošík a již ve 3. minutě otevřel skóre utkání. V 8. minutě se ve vápně dobře uvolnil Jan Vaněk, byl zastaven jen za cenu faulu a nařízenou penaltu Tomáš Vocílka bezpečně proměnil. Soupeř poté zvýšil svoji aktivitu a vytvořil si zejména po rohových kopech několik příležitostí, my jsme ale přesto dvoubrankové vedení do poločasu udrželi. Podařil se nám vstup do 2. poločasu kdy jsme přestáli očekávaný úvodní nápor domácích a v 51. minutě se z protiútoku krásnou střelou do šibenice trefil velice dobře hrající Jan Vaněk. Domácím se v 57. minutě podařilo snížit po rohovém kopu, kdy jsme nechali volného hráče a ten technickou střelou upravil na 1:3. Soupeř pak již jen nastřelil břevno, my jsme nadále hrozili z rychlých protiútoků a blízko k dalšímu gólu měl Jan Vaněk. Naši bojovností a disciplinovaností jsme v závěru utkání již nedovolili soupeři výsledek zkorigovat a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Všem hráčům děkuji za bojovný výkon, nasazení a vůli po vítězství. Naše další utkání sehrajeme o pouti, v sobotu 21.4. od 17.00 hodin na domácím hřišti s mužstvem Sokol Borotín. Zvu tímto fanoušky a věřím, že nás opět podpoří.

Sokol Planá nad Lužnicí B — SK Ratibořské Hory B

Sokol Planá nad Lužnicí B – SK Ratibořské Hory B  1 : 4 ( 0 : 0 )

Branky: 75. Jelínek z penalty – 51. Feichtinger, 62. Katolický, 71. Vocílka, 87. Slavomír Mareš

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Feichtinger, Vocílka, S. Mareš – L. Balík, Katolický, Svatek, D. Říha – R. Pechánek, T. Pechánek (89. Carda)

Rozhodčí: Hanzal – Hoch, Kindel                                                                                                                                          

Diváci: 10

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Utkání v Plané nad Lužnicí přineslo kvalitní fotbal, neboť oba týmy byly posíleny o hráče A mužstev. V prvním poločase jsme si vytvořili dvě čisté gólové šance, ale neproměnili jsme ani pokutový kop zahrávaný Vocílkou ve 41. minutě, který brankář domácích zneškodnil. Jediná gólová šance domácích skončila v prvním poločase na břevně naší branky. Ve druhém poločase se již konečně naši střelci probudili a po brankách v 51., 62. a 71. minutě jsme vedli již 3:0. Domácí sice v 75. minutě z penalty snížili na 1:3, ale v samém závěru utekl přes celé hřiště Slavomír Mareš a uzavřel skóre utkání na konečných 1:4. Všem našim hráčům musím poděkovat za předvedený výkon a za naši zaslouženou a důležitou první jarní výhru. V dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v neděli 30.4. od 17.00 hodin proti mužstvu Sokola Stádlec. Zvu tímto na toto utkání všechny naše věrné fanoušky a věřím, že nás opět podpoří v hojném počtu.