Sokol Želeč B – SK Ratibořské Hory 6 : 0 ( 2 : 0 )

Branky: 27., 48. a 50. Barteska, 31. a 73. L. Prokeš, 69. Kordina

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Krejčí, Veselý, Blovský (82. Kabát) – Vocílka (14. Feichtinger),
Fišer, T. Pechánek, Katolický – J. Růžička, Kutiš (73. Balík)

Rozhodčí: P. Fiala – Novák, Vácha – ŽK 2:3 (Pavelka, Kordina – Kutiš, Feichtinger, Fišer)

Diváci: 30

Naše první jarní venkovní utkání se nám vůbec nevydařilo. Nastoupili jsme bez tří hráčů základní sestavy a od samého začátku jsme byli pod tlakem soupeře. Vzdorovali jsme až do 27. minuty, kdy zcela volný hráč domácích Milan Barteska otevřel skóre. Ve 31. minutě pak další nepokrytý domácí hráč Lukáš Prokeš zvýšil na 2:0 a uzavřel tím stav prvního poločasu. Začátek druhé půle nám vůbec nevyšel a domácí kanonýr Milan Barteska nám do 50. minuty vstřelil další dvě branky. Tím bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto, my jsme poté dokázali pouze nastřelit tyč a vypracovali jsme si ještě jednu gólovou šanci, kterou ale domácí brankář bravurně zneškodnil. Naopak domácí navýšili skóre utkání dalšími dvěma slepenými góly až na hrozivých 6:0. Na toto utkání musíme co nejdříve zapomenout, neboť se nám opravdu po všech stránkách nevydařilo. Vyzdvihl bych pouze výkon kapitána Antonína Fišera, který jako jediný byl schopen ohrozit domácí branku. V našem dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 20.4. od 17.00 hodin proti mužstvu 1. FC Jistebnice. Věřím, že před domácími diváky předvedeme daleko lepší výkon a všechny body zůstanou doma.

Sokol Želeč B — SK Ratibořské Hory B

Sokol Želeč B – SK Ratibořské Hory B  9 : 3 ( 4 : 1 )

Branky: 12. Pavelka, 28. Herma, 31. 51. a 68. Janošík, 40. Kolací, 46. Šindelář, 49. a 79. Podroužek – 13. Daniel Říha, 71. Růžička, 83. Jan Vaněk

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Kiml, Růžička, Jelínek – J. Vaněk, Svatek,  Katolický, D. Říha –Slunečko, Buřič

Rozhodčí: Pavel Fiala – Nápravník, Fišer

Diváci: 15

K utkání do Želče jsme odjeli v silně improvizované sestavě, neboť naše A mužstvo nastupovalo o tři hodiny později v existenčním domácím utkání I. B třídy proti Tatranu Lomnice nad Lužnicí. Domácí mužstvo bylo naopak o hráče svého A týmu posíleno a od samého začátku utkání tak bylo znát, kdo bude pánem na hřišti. V úvodu utkání jsme ještě stačili držet krok a na úvodní branku domácích ve 12. minutě jsme o minutu později odpověděli vyrovnáním, ale od 28. minuty již byli domácí jasně lepším týmem a skóre do poločasu narostlo na 4:1. I ve druhé půli měli domácí jasnou převahu, my jsme navíc dvacet minut dohrávali bez indisponovaného Daniela Říhy, kterého neměl kdo nahradit. Skóre utkání se tak zastavilo až na konečném stavu 9:3. Našim hráčům, kteří se dostavili, musím i přes vysokou porážku poděkovat za bojovný výkon. V dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 3.6. od 17.00 hodin proti mužstvu TJ Dražice B.