SK Ratibořské Hory B – Sokol Stádlec 1 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: T. Hoffmann – Vaněk, S. Mareš, Blovský, L. Balík – Katolický, Svatek (73. Moravec),
Fišer, D. Říha – T. Pechánek (84. Slunečko), Vocílka

Rozhodčí: Pinc – Kindel, Majer

Diváci: 55

Hodnocení utkání očima trenéra Romana Moravce :

K poslednímu utkání sezóny jsme nastoupili v sestavě posílené o některé hráče A týmu, který své utkání odehrál v dopoledním termínu v Řepči. V prvním poločase byla na některých našich hráčích vidět únava z dopoledního utkání, což se projevovalo nepřesnými přihrávkami, nervozitou a zbrklostí. Přesto jsme si dokázali vytvořit územní převahu, naše akce ale většinou končily před vápnem a naše pokusy o zakončení nad soupeřovou brankou. Největší šanci prvního poločasu jsme měli ve 42. minutě, kdy po přihrávce Slavomíra Katolického Tomáš Vocílka hlavou zakončoval, ale jeho střelu brankář bravurně vyrazil. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním strhnout zlepšenou kombinační hrou vítězství na naši stranu. Měli jsme i nadále územní převahu, kterou jsme v 72. minutě korunovali velice pohlednou individuální akcí našeho stopera Slavomíra Mareše, který po rychlém průniku otevřel skóre utkání na 1:0. Toto vedení jsme si pak již s přehledem pohlídali až do konce utkání. Děkuji všem našim hráčům za jejich výkony během celé této sezóny a našim věrným divákům za jejich podporu.

FK Řepeč-Opařany — SK Ratibořské Hory

FK Řepeč/Opařany – SK Ratibořské Hory 0 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: Průša – Blovský, Kutiš, Fišer, Vocílka – Vaněček, Sabiniok, S. Mareš, D. Říha
(88. Moravec) – O. Balík (84. T. Hoffmann), Katolický

Rozhodčí: Kovařík- Šíma, Mach

Diváci: 66

Hodnocení utkání očima trenéra Václava Hoffmanna:

K poslednímu utkání sezóny jsme odjížděli v dosti improvizované sestavě s cílem udržet své dosavadní postavení v tabulce, přestože jsme po pátečních divizních výsledcích věděli, že již sestoupit nemůžeme ani v případě naší porážky. V úvodu utkání byl náš soupeř herně lepší, ale bez náznaku gólových šancí. Od 15. minuty jsme hru postupně vyrovnávali a dokázali jsme si z rychlých kontrů vytvořit několik slibných situací, ty ale bohužel zůstaly nevyužity. Druhý poločas začal opět náporem domácího mužstva, které si vytvořilo několik gólových šancí při kterých nás podržel brankář Jiří Průša. My jsme ve druhém poločase opět postupně vyrovnávali hru, ale do větších šancí jsme se již nedostali. Myslím si, že vzhledem k průběhu utkání je konečná bezbranková remíza pro obě mužstva spravedlivá. Hráče musím pochválit za to, že k poslednímu utkání přistoupili zodpovědně a bojovností a nasazením získali cenný bod. Z jednotlivců bych pak vyzdvihl výkony Davida Kutiše a brankáře Jiřího Průši. Během letní přestávky se musíme pokusit naše mužstvo vhodně doplnit, abychom v příštím ročníku krajské I. B třídy hráli důstojnější roli.

FC Oldřichov — SK Ratibořské Hory B

FC Oldřichov – SK Ratibořské Hory B 4 : 5 ( 1 : 1 )

Branky: 42. Hruška, 55. a 61. Otradovec, 85. Kopecký – 10. Slavomír Mareš, 53. a 88. Strada,
67. Růžička, 75. Kutiš

Sestava: T. Hoffmann – Moravec, Růžička, Fišer, Strada – S. Mareš, Kutiš, Katolický – D. Říha
(68. J. Vaněk), T. Pechánek (90. Slunečko), R. Pechánek (79. L. Balík)

Rozhodčí: Pinc – Hojdar, Kindel

Diváci: 30

K utkání na hřiště posledního týmu tabulky jsme odjeli s cílem zvítězit a definitivně zachovat III. třídu i pro příští sezónu. Utkání jsme začali náporem, ale naše úvodní branka nebyla v 9. minutě pro údajný ofsajd uznána. Naštěstí již o minutu později otevřel skóre krásnou střelou pod břevno Slavomír Mareš. I nadále jsme pak měli převahu, ale naše střely dokázali obránci soupeře zblokovat. V závěru poločasu jsme po rohovém kopu soupeře inkasovali vyrovnávací branku. Druhý poločas jsme začali s odhodláním strhnout vedení opět na naší stranu a v 53. minutě jsme šli po brance Tomáše Strady znovu do vedení. Bohužel hned vzápětí náš soupeř vyrovnal a v 62. minutě šel dokonce do vedení 3:2. My jsme naštěstí o pět minut později vyrovnali střelou Jaroslava Růžičky z poloviny hřiště. V 75. minutě jsme pak šli po střele Davida Kutiše opět do vedení. Soupeř nás ale nepřestal zlobit a v 85. minutě opět vyrovnal na 4:4. Dvě minuty před koncem utkání k naší radosti vstřelil naší pátou vítěznou branku výborně hrající Tomáš Strada. Hráčům děkuji za toto důležité vítězství. V našem posledním utkání nastoupíme v sobotu 17.6. od 17.00 hodin na domácím hřišti proti mužstvu Sokola Stádlec.

SK Ratibořské Hory — 1. FC Jistebnice

SK Ratibořské Hory — FK Sokol Třebětice

SK Ratibořské Hory – FK Sokol Třebětice 2 : 5 ( 1 : 2 )

Branky: 32. S. Mareš, 72. Vocílka z penalty – 23. z pen. a 60. P. Bastl, 39. V. Bastl, 56. Chvátal, 86. Švarc

Sestava: Průša – Blovský, Kutiš, O. Balík (39. R. Pechánek), Růžička – Fišer, Sabiniok, S. Mareš, Vocílka – Katolický, V. Říha

Rozhodčí: Řehoř – Zabilka, Pinc

Diváci: 50

Do posledního domácího utkání sezóny jsme šli s cílem navázat na naše předchozí dvě vítězství a potvrdit tak setrvání v dalším ročníku I. B třídy. Bohužel jsme ale narazili na dobře připraveného soupeře, který od prvních minut potvrzoval svoje kvality. Na úvodní branku soupeře z penalty ve 23. minutě jsme ještě dokázali odpovědět brankou Slavomíra Mareše po samostatném úniku ve 32. minutě, ale náš soupeř šel v závěru prvního poločasu opět do vedení. Druhý poločas se pak již odehrával zcela v režii týmu hostů, který své vedení navýšil až na 1:4. Nám se sice podařilo v 72. minutě brankou Tomáše Vocílky z penalty snížit na 2:4 a poté jsme se snažili toto utkání ještě zdramatizovat, soupeř ale v 86. minutě vsítil pátou branku. Musíme uznat, že náš dnešní soupeř byl lepší, a nezbývá nám nic jiného, než mu k zaslouženému vítězství pogratulovat. Vzhledem k vývoji v ostatních fotbalových soutěžích nás zřejmě příští týden čeká přímý souboj o zachování I. B třídy. Nastoupíme v sobotu 17.6. od 10.00 v Řepči proti zachraňujícímu se týmu FK Řepeč – Opařany.

TJ Malšice — SK Ratibořské Hory

TJ Malšice – SK Ratibořské Hory 2 : 3 ( 1 : 3 )

Branky: 45. Neužil, 49. Čech – 14. Slavomír Mareš, 31. Katolický, 42. Vaněček

Sestava:  T. Hoffmann – Blovský, Greguš, Fišer, Vocílka – Vaněček, Sabiniok, S. Mareš, Feichtinger – Katolický, V. Říha (46. Růžička)

Rozhodčí: Novák – Petričák, Třešňák – ČK 1:0 (92. Václav Krám)

Diváci: 50

K důležitému utkání do Malšic jsme vinou omluvenek odjeli pouze s jedenácti hráči, během prvního poločasu se pak dostavil náš jediný hráč na střídání Jaroslav Růžička. Povedl se nám vstup do zápasu a již ve 14. minutě jsme se ujali vedení 1:0. I v dalších minutách prvního poločasu jsme byli lepším týmem a domácí jsme prakticky k ničemu nepustili. Svoje vedení jsme navýšili ve 31. minutě brankou Slavomíra Katolického a ve 42. minutě brankou Jiřího Vaněčka až na 3:0. Bohužel v poslední minutě prvního poločasu jsme po naší chybě v defenzívě nechali domácí lacině snížit na 1:3. Hned v úvodu druhého poločasu domácí snížili na 2:3 a my jsme se začali o vítězství bát. Vypracovali jsme si ještě dvě gólové příležitosti, ale naše koncovka byla nepřesná. Od 70. minuty nám již začaly evidentně docházet síly a již jsme se soustředili pouze na ubránění výsledku. To se nám nakonec s vypětím všech sil podařilo až do závěrečného hvizdu. Hráče musím pochválit za bojovný a obětavý výkon. Toto cenné vítězství je velmi důležitým krokem k záchraně I. B třídy a chtěli bychom ho potvrdit v našem posledním domácím utkání, které sehrajeme s mužstvem Sokola Třebětice v sobotu 10.6. na žádost soupeře v netradičním čase od 10.30 hodin. Věřím, že nás přijdou naši věrní fanoušci podpořit opět v hojném počtu.

SK Ratibořské Hory B — TJ Dražice B

SK Ratibořské Hory B – TJ Dražice B  1 : 1 ( 0 : 0)

Branky: 90. Jan Vaněk – 81. Adam

Sestava: T. Hoffmann – Moravec (67. L. Balík), Růžička, Strada, Jelínek – J. Vaněk, Svatek , Katolický, Blovský – Slunečko (46. Fišer), R. Pechánek

Rozhodčí: Skalák – Kindel, Chval

Diváci: 50

K dalšímu utkání k nám zavítal aktuálně třetí tým tabulky okresní III. třídy. My jsme chtěli od začátku utkání favorita potrápit, což se nám dařilo celý první poločas zejména díky několika skvělým zákrokům našeho brankáře Tomáše Hoffmanna. Druhý poločas jsme začali stejně jako ten první a až do 80. minuty jsme drželi bezbrankový stav. V 81. minutě jsme ale inkasovali přízemní střelou z dorážky úvodní branku utkání. Od této chvíle měl soupeř více ze hry a nám začaly docházet síly. V poslední minutě utkání se k nám ale přiklonilo štěstí a po hrubé chybě brankáře hostů Jan Vaněk vyrovnal na spravedlivých 1:1. Za předvedený bojovný výkon, kterým potěšili naše fanoušky, musím pochválit všechny naše hráče. V našem dalším utkání nastoupíme v neděli 11.6. od 15.30 hodin na hřišti posledního týmu tabulky FC Oldřichov.

Dynamo Roudná — SK Ratibořské Hory

Sokol Chotoviny — SK Ratibořské Hory

SK Ratibořské Hory — Tatran Lomnice nad Lužnicí

SK Ratibořské Hory – Tatran Lomnice nad Lužnicí  2 : 1 ( 0 : 0 )

Branky: 53. Slavomír Mareš, 70. Katolický – 83. Zákostelecký

Sestava:  Průša – Fišer, Kutiš, Greguš, Vocílka – Vaněček (82. T. Hoffmann), Sabiniok, S. Mareš, Feichtinger – V. Říha, Blovský (31. Katolický)

Rozhodčí: Frček – Mráz, Bartůněk

Diváci: 70

V dalším existenčním utkání jsme přivítali mužstvo Lomnice nad Lužnicí. V prvním poločase byla hra vcelku vyrovnaná a obě mužstva si vytvořila po jedné gólové šanci, ale bez využití. V úvodu druhého poločasu nás hosté zatlačili a měli více ze hry, my jsme ale naštěstí při našem prvním útoku ve druhé půli dokázali využít chyby hostující obrany a v 53. minutě jsme se brankou Slavomíra Mareše ujali vedení. V 70. minutě jsme pak své vedení po chybě brankáře Lomnice brankou Slavomíra Katolického navýšili na 2:0. Závěr utkání jsme si bohužel zkomplikovali v 83. minutě, kdy soupeř po rohovém kopu snížil na 2:1. Naštěstí jsme ale i přes závěrečný tlak hostů toto důležité vítězství uhájili. Za dnešní výkon musím všem našim hráčům poděkovat, zejména za jejich bojovnost a nasazení. Doufám, že nám toto vítězství pomůže hlavně po psychické stránce v naší snaze uhájit v Ratibořských Horách I. B třídu i pro příští sezónu. V dalším utkání nastoupíme v neděli 4.6. od 15.00 na hřišti TJ Malšice. Doufám, že nás přijedou podpořit i naši věrní fanoušci.