Tatran Lomnice n/L – SK Ratibořské Hory 8 : 0 ( 5 : 0 )

Branky: 15., 25., 27., 37. a 47. Melichar, 19. Krejník, 52. Pancíř, 82. Šnorek

Sestava: T. Hoffmann – L. Balík, J. Růžička, Strada, Blovský – Vaněček, Prokeš, Vocílka, Janošík
– Slunečko, Katolický (57. Buřič)

Rozhodčí: Vejčík – Pečenka, Filo, ŽK 0:1 (Blovský)

Diváci: 50

Na poslední mistrovské utkání v I. B třídě na hřiště druhého mužstva tabulky jsme odjeli ve velmi zdecimované sestavě. Toto utkání se mi ani příliš nechce hodnotit. Od samého začátku totiž bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Domácí postupně dávali gól za gólem a poločas utkání skončil 5:0 ve prospěch domácího mužstva. Na začátku druhého poločasu nám soupeř vstřelil další dvě rychlé branky a zápas se pak za stavu 7:0 prakticky už jen dohrával. V 57. minutě utkání jsem po obnoveném zranění Slavomíra Katolického musel do hry nastoupit i já sám. V závěru utkání jsme inkasovali další branku, kterou soupeř uzavřel stav utkání na konečných 8:0. Za nasazení musím tentokrát vyzdvihnout výkon našeho kapitána Michala Prokeše a také Tomáše Vocílky. Mrzí mě, že od té doby, co jsem v zimní přestávce převzal naše mužstvo, byla docházka na tréninky i mistrovská utkání velmi špatná. Navíc jsem čtyři kola před koncem jako trenér musel řešit i naše B mužstvo, neboť jeho trenéři se k tomu postavili zcela neadekvátně. Své první působení ve funkci trenéra tak musím bohužel hodnotit negativně, neboť jsme po pěti letech opustili krajskou I. B třídu.

SK Ratibořské Hory — SK Lišov

SK Ratibořské Hory – SK Lišov 3 : 4 ( 2 : 2 )

Branky: 2. a 51. Kment, 11. Vocílka – 16. a 33. Bouchal, 82. P. Kandl, 85. Vávra

Sestava: T. Hoffmann – Breda (61. Janošík), Greguš, Prokeš, Blovský – Katolický, Fišer, V. Říha
(75. Feichtinger), Vocílka – Sabiniok, Kment

Rozhodčí: Křížovský – Ryneš, Třešňák – ŽK 0:1 (Vávra)

Diváci: 80

Utkání se mi hodnotí velice těžko, neboť jsme měli velice blízko k vítězství nad prvním týmem tabulky. Na soupeře jsme se dobře připravili, hráli jsme organizovaně a hned ve 2. minutě se nám podařilo vstřelit vedoucí branku po samostatném úniku Filipa Kmenta. I nadále jsme byli aktivní a v 11. minutě po chybě obrany hostů zvýšil Tomáš Vocílka na 2:0. Soupeř bohužel dokázal do poločasu vyrovnat dvěma totožnými góly z přímých kopů v 16. a 33. minutě. Nástup do druhého poločasu se nám opět vydařil a v 51. minutě jsme šli po druhé brance Filipa Kmenta opět do vedení, které se nám podařilo udržet až do 82. minuty. V té době již soupeř přebíral iniciativu a dvěma slepenými góly v 82. a 85. minutě nakonec strhl vítězství na svoji stranu, čímž definitivně rozhodl o našem sestupu z I. B třídy. Našim hráčům děkuji za přístup k utkání a bojovný výkon, vyzdvihnout musím výkon střelce našich dvou branek Filipa Kmenta. V našem posledním utkání sezóny nastoupíme v sobotu 16.6. od 17.00 hodin na hřišti mužstva Tatran Lomnice nad Lužnicí.

Sokol Vlkov — SK Ratibořské Hory B

Pro malý počet hráčů vzhledem k souběžně hranému utkání A mužstva, množství omluvenek, zranění a vyloučení dvou hráčů jsme se z utkání omluvili a utkání bylo kontumováno 3:0 ve prospěch Sokola Vlkov.

SK Ratibořské Hory B — TJ Dražice B

SK Ratibořské Hory B – TJ Dražice B 2 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: 56. J. Růžička, 79. Kolář (vlastní) – 1. Volek. 26. Pavlík, 52. Tesař

Sestava: T. Hoffmann – J. Růžička, Katolický, Feichtinger, Blovský – Jelínek (46. Slunečko, 86. Moravec), V. Říha (46. L. Balík), Fišer, D. Říha – J. Vaněk, Janošík

Rozhodčí: Hanzal – Kindel, Šika – ŽK 3:0 (V. Říha, Janošík, Blovský)

Diváci: 50

Proti druhému mužstvu tabulky III. třídy jsme začali velice špatně a hned v 1. minutě jsme po nedůrazu naší obrany inkasovali první branku. Poté jsme sice hru v poli vyrovnali, ale k brance soupeře jsme se moc nedostávali, naopak náš soupeř ve 26. minutě po nevydařeném výkopu našeho brankáře svoje vedení zvýšil. Do druhého poločasu jsme vystřídali dva hráče a začali jsme být aktivnější, ale v 52. minutě jsme z přímého kopu inkasovali třetí branku. Hned po čtyřech minutách se z našeho přímého kopu nádherně trefil Jaroslav Růžička a snížil na 1:3. I poté jsme byli aktivnější a po závaru před soupeřovou brankou jsme v 79. minutě po vlastní brance soupeře snížili na 2:3. Do konce utkání se nám ale bohužel vyrovnat nepodařilo, neboť soupeř si již své vedení pohlídal. Našim hráčům děkuji zejména za výkon ve druhém poločase. V našem posledním utkání tohoto ročníku III. třídy nastoupíme v sobotu 9.6. od 15.00 hodin na hřišti Sokola Vlkov.

FK Řepeč-Opařany — SK Ratibořské Hory

FK Řepeč/Opařany – SK Ratibořské Hory 5 : 3 ( 1 : 2 )

Branky: 22. Mikšovský, 47. Koktan, 70. Seidl, 77. Kravar, 80. M. Štecher – 16. V. Říha,
27. Kment, 61. Prokeš

Sestava: Průcha – Strada, O. Balík, Prokeš, Blovský (74. Janošík) – Vaněček, Fišer, V. Říha
(78. Jelínek), Vocílka – Katolický, Kment

Rozhodčí: Svoboda – Vican, Hanzal – ČK 0:2 (40. O. Balík po 2. ŽK, 46. Strada)
ŽK 2:6 (Mikšovský, Vachuta – Vaněček, Blovský, 2 x O. Balík, Kment, Průcha)

Diváci: 70

Do utkání jsme šli s odhodláním zvítězit a zachovat si tak teoretickou naději na setrvání v I. B třídě. Zápas jsme začali dobře a domácí tým jsme do žádných šancí nepouštěli, naopak jsme si vytvářeli gólové šance a v 16. minutě jsme se krásnou střelou Vojtěcha Říhy ujali vedení. Domácí sice ve 22. minutě vyrovnali, my jsme ale hned ve 27. minutě po nádherném samostatném průniku Filipa Kmenta přes celé hřiště šli opět do vedení, které jsme mohli ve 35. minutě ještě navýšit, ale střelu Michala Prokeše z přímého kopu vyrazil brankář domácích na břevno. Pět minut před koncem poločasu nám byl po druhé žluté kartě vyloučen Ondřej Balík. Do druhého poločasu jsme vstoupili nešťastně a hned v první minutě nám byl za ruku v pokutovém území vyloučen Tomáš Strada a z nařízené penalty soupeř vyrovnal stav na 2:2. I ve dvojnásobném oslabení jsme ale našeho soupeře k ničemu nepouštěli, ze zajištěné obrany jsme hrozili z rychlých protiútoků a v 61. minutě jsme šli po vydařené střele Michala Prokeše potřetí v utkání do vedení. Soupeř ale v 70. minutě vyrovnal na 3:3, poté nás začal přehrávat a brankami v 77. a 80. minutě strhl vítězství na svoji stranu. My jsme již poté neměli sílu výsledek utkání zkorigovat. Všechny naše hráče musím tentokrát pochválit za bojovný výkon a nasazení. V našem posledním domácím utkání nastoupíme v sobotu 9. června od 17.00 hodin proti jasnému vítězi naší D skupiny I. B třídy mužstvu SK Lišov.

FK Makov Hůrka — SK Ratibořské Hory B

FK Makov Hůrka – SK Ratibořské Hory B 10 : 0 ( 6 : 0 )

Branky: 8., 59. a 72. Šmejkal, 17. Háječek, 29. Havel, 32., 36., 43. a 87. Brožovský, 49. Vomlela

Sestava: L. Balík (46. Jelínek) – Bláha, Kříž, Jelínek (46. L. Balík), Moravec – Svatek, Š. Vaněk,
J. Vaněk, D. Říha – Slunečko, Adam Fišer
Rozhodčí: Jůza – Matera, Kindel

Diváci: 50

Utkání hrané současně s utkáním A mužstva tentokrát raději bez hodnocení hrajícího trenéra Romana Moravce.

SK Ratibořské Hory — Jiskra Nová Bystřice

SK Ratibořské Hory – Jiskra Nová Bystřice 2 : 3 ( 2 : 1 )

Branky: 5. a 45. Kment – 37. Mol, 62. Kalvas, 80. Havel

Sestava: Průcha – Strada (70. Feichtinger), Katolický, Prokeš, Blovský – Kučera, Fišer, V. Říha
(70. T. Pechánek), Vocílka – Růžička (88. Janošík), Kment

Rozhodčí: Talíř – Řehoř, Pinc – ŽK 6:2 (Průcha, Blovský, Kučera, V. Říha, Prokeš, Feichtinger –
Havel, Schramhauser)

Diváci: 70

V důležitém domácím utkání jsme chtěli zvítězit a zachovat si tak naději na záchranu I. B třídy. Zápas jsme začali náporem, vytvářeli jsme si gólové šance a hned v 5. minutě jsme se ujali vedení brankou Filipa Kmenta. I poté jsme měli více ze hry, ale naše další šance na navýšení skóre zůstaly bohužel nevyužity. Náš soupeř postupem času hru vyrovnal a ve 37. minutě vyrovnal krásnou střelou pod břevno. K naší radosti ale v poslední minutě prvního poločasu utekl neúnavný Filip Kment soupeřově obraně a podél brankáře uzavřel skóre prvního poločasu na 2:1. Ve druhém poločase převzal iniciativu náš soupeř a začal si vytvářet také gólové šance. V 62. minutě vyrovnal na 2:2 a v 80. minutě pak vstřelil svoji vítěznou branku. My jsme již poté neměli sílu alespoň vyrovnat a náš soupeř si již své vedení až do konce utkání pohlídal. Našim hráčům děkuji hlavně za první poločas, který se nám herně opravdu povedl a našim diváků za jejich podporu. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 2.6. od 16.00 hodin v Řepči proti mužstvu FK Řepeč – Opařany.

FK Sokol Třebětice — SK Ratibořské Hory

FK Sokol Třebětice – SK Ratibořské Hory 8 : 0 ( 3 : 0 )

Branky: 10. Katolický (vlastní), 38. P. Kelbler, 40., 78. z penalty a 79. V. Habr, 47. Urbánek, 52. Šťastný, 58. S. Habr

Sestava: T. Hoffmann (65. Vocílka) – Strada, Katolický, Bláha, Janošík – Fišer, Svatek, Prokeš, Vocílka (65. Buřič) – T. Pechánek, Moravec

Rozhodčí: Vejčík – Blažek, Vican – ŽK 0:1 (Prokeš)

Diváci: 100

Toto utkání se mi hodnotí velice těžce, neboť jsme kvůli velkému množství omluvenek ještě půl hodiny před odjezdem měli k dispozici pouze devět hráčů a na poslední chvíli jsme již tak oslabené mužstvo museli doplnit o starší hráče B mužstva. Od začátku utkání byl soupeř lepší a přehrával nás. Vedení se ujal po naší vlastní brance v 10. minutě, poté jsme soupeři dlouho vzdorovali, ale v závěru poločasu jsme inkasovali dva slepené góly. V úvodní čtvrthodině druhého poločasu jsme pak inkasovali další tři branky a v 65. minutě se nám navíc zranil brankář, kterého musel nahradit hráč z pole Tomáš Vocílka a na jeho místo jsem musel nastoupit já sám. Soupeř v závěru upravil skóre utkání dalšími dvěma slepenými góly až na hrozivých 8:0. Poděkovat musím všem hráčům, kteří byli ochotni v utkání nastoupit, velice mě ale mrzí přístup těch ostatních, kteří se z různých důvodů utkání nezúčastnili. Snad se sejdeme v kvalitnější sestavě v našem dalším utkání, které odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 26.5. od 17.00 hodin proti mužstvu Jiskra Nová Bystřice.

SK Ratibořské Hory B — Olympie Měšice

SK Ratibořské Hory B – Olympie Měšice 4 : 1 ( 3 : 1 )

Branky: 7. a 56. J. Vaněk, 19. a 30. Fišer – 40. Vondruš

Sestava: T. Hoffmann – L. Balík, Krejčí, Bláha, Blovský (46. Strada) – Vaněček, Katolický, Fišer (61. Jelínek), D. Říha – T. Pechánek (84. Slunečko), J. Vaněk

Rozhodčí: Pinc – Kindel, Rohel

Diváci: 60

Hodnocení utkání očima trenéra Romana Moravce:

Do utkání s druhým mužstvem tabulky III. třídy jsme nastoupili s odhodláním na domácím hřišti zvítězit. Na úvod si soupeř vytvořil dvě příležitosti, které ale naštěstí nevyužil. My jsme naopak dokázali svoji první šanci proměnit v 7. minutě utkání Janem Vaňkem ve vedoucí branku. V 19. minutě Antonín Fišer umístěnou přízemní střelou navýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se ale nevzdával a hrozil z nebezpečných protiútoků. Našemu mužstvu se ale ve 30. minutě podařila parádní kombinace ve vápně soupeře a Antonín Fišer do odkryté branky zvýšil na 3:0. Soupeř stačil do poločasu zkorigovat brankou ve 40. minutě stav utkání na 3:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním dovést utkání do vítězného konce a v 56. minutě se nám podařilo naše vedení navýšit na 4:1 brankou Jana Vaňka. V dalším průběhu utkání jsme ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a utkání jsme již bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Hráčům děkuji za bojovný výkon a chuť po získání tří bodů. Za podporu děkuji též našim divákům. V dalším utkání nastoupíme v sobotu 26. května od 17.00 hodin na hřišti FK Makov Hůrka.

SK Ratibořské Hory — Jiskra Třeboň B

SK Ratibořské Hory – Jiskra Třeboň B 4 : 1 ( 3 : 1 )

Branky: 9. V. Říha, 27. a 34. Kment, 53. Janošík – 37. Bartl

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Katolický, Prokeš, Feichtinger (87. Blovský) – Vaněček, Fišer,
V. Říha (71. T. Pechánek), Vocílka – Kment, Janošík

Rozhodčí: Pravda – Panský, Prchlík – ŽK 2:1 (Vaněček, Fišer – Hofmann)

Diváci: 60

V tomto utkání jsme přivítali mužstvo Třeboně B, které nám herně vyhovuje a na jehož hřišti jsme na podzim zaznamenali naše poslední vítězství. Od začátku utkání jsme měli herní převahu a vytvářeli jsme si i gólové šance. Hned v 9. minutě po rohovém kopu vstřelil Vojtěch Říha naší první branku a poté jsme z dalších našich šancí orazítkovali břevno a tyč. Soupeř ohrožoval naši branku z brejků, které ale spolehlivě likvidoval náš brankář Tomáš Hoffmann. Ve 27. a 34. minutě zvýšil Filip Kment dvěma góly až na 3:0, soupeř ale dokázal do poločasu výsledek zkorigovat a ve 37. minutě snížil na 3:1. Druhý poločas jsme začali stejně dobře jako ten první a v 53. minutě zvýšil Marek Janošík na 4:1. Náš soupeř již poté neměl sílu utkání zdramatizovat a my jsme si své zasloužené vítězství až do konce utkání pohlídali. Všem našim hráčům musím poděkovat za předvedený výkon, kterým šli od začátku tohoto utkání za naším prvním letošním vítězstvím. V našem dalším utkání nastoupíme v neděli 20.5. od 15.00 hodin na hřišti Sokola Třebětice.