Sezóna: 2018/2019

2018/2019

FK Meteor Tábor B — SK Ratibořské Hory

FK Meteor Tábor B – SK Ratibořské Hory 5 : 4 ( 4 : 3 )

Branky: 3. Blovský (vlastní), 12. Matějíček, 22. 35. a 66. Včelák – 8. a 29. Kutiš, 21. a 62. J. Růžička

Sestava: T. Hoffmann – Balík (29. Veselý), Krejčí, Greguš, Blovský (46. Sabiniok) – J. Růžička,
T. Pechánek (78. Měchura), Fišer, Katolický – Kment (46. Feichtinger, 83. Slunečko), Kutiš

Rozhodčí: Smetana – Kasal, Kindel – ČK 1:1 (83. Bílek – 83. J. Růžička) ŽK 1:1 (Pekárek – T. Pechánek)

Diváci: 30

V posledním utkání sezóny se nám úvod nevydařil a hned ve 3. minutě jsme si vstřelili vlastní branku. My jsme sice naštěstí pět minut poté po úniku Davida Kutiše vyrovnali na 1:1, ale soupeř šel vzápětí opět do vedení. My jsme krásnou střelou Jaroslava Růžičky z přímého kopu ve 21. minutě opět vyrovnali na 2:2, soupeř nám ale o minutu později vstřelil třetí branku. Ve 29. minutě jsme po střele Davida Kutiše potřetí vyrovnali, ale ve 36. minutě šel náš soupeř již počtvrté do vedení, čímž byl završen na góly bohatý první poločas. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem vyrovnat, což se nám po krásné akci také podařilo v 62. minutě brankou Jaroslava Růžičky. Soupeř ale vzápětí v 66. minutě potrestal naši nedůraznou obranu a vstřelil vítězný pátý gól, na který jsme již bohužel nedokázali odpovědět. Stínem utkání byla 83. minuta, kdy byla na obou stranách udělena červená karta za strkanici po faulu na domácího hráče. Chtěl bych vyzdvihnout výkon dobře hrajícího Antonína Fišera a střelce dvou gólů Davida Kutiše a Jaroslava Růžičky. Všem našim hráčům děkuji za celou odehranou sezónu. V konečné tabulce Penalty okresního přeboru jsme obsadili 9. místo. Věřím, že v příští sezóně dosáhneme mnohem lepšího umístění.

SK Ratibořské Hory — Sokol Mladá Vožice B

SK Ratibořské Hory – Sokol Mladá Vožice B 4 : 3 ( 2 : 2 )

Branky: 24. a 85. J. Růžička, 40. Fišer, 48. Feichtinger z penalty – 5. Kuchař, 32. Balík (vlastní), 60. Smetana

Sestava: T. Hoffmann – Balík, Krejčí (46. Feichtinger), Greguš, Blovský – Vaněček (89. Kabát), Vocílka, Fišer, Katolický – Kutiš (46. Měchura), J. Růžička

Rozhodčí: Bartůněk – Mraček, Třešňák – ČK 0:2 (61. Homola po 2. ŽK, 70. Vávra po 2. ŽK),
ŽK 4:5 (Fišer, Vaněček, Balík, Greguš – Dušek, Vávra 2, Homola 2)

Diváci: 90

V našem posledním domácím utkání sezóny jsme přivítali B mužstvo Mladé Vožice. Začátek utkání se nám vůbec nevydařil a hned v 5. minutě jsme po chybě naší obrany inkasovali branku. My jsme postupně přebírali iniciativu a ve 24. minutě jsme po přímém kopu střelou Jaroslava Růžičky vyrovnali. Z vyrovnání jsme se ale dlouho neradovali, neboť ve 32. minutě po střele tečované naším hráčem šel soupeř opět do vedení. My jsme naštěstí před koncem poločasu dokázali opět vyrovnat z pohledné akce, kterou zakončil brankou Antonín Fišer. Do druhého poločasu jsme nastoupili o poznání lépe a hned ve 48. minutě jsme šli do vedení po penaltě proměněné Dominikem Feichtingerem. Hosté ale po vydařené individuální akci v 60. minutě vyrovnali na 3:3. Poté byli hostům po druhých žlutých kartách vyloučeni dva hráči, ale soupeř i v devíti hráčích dlouho vzdoroval. My jsme ale nakonec pět minut před koncem utkání dokázali naši převahu využít a vstřelit Jaroslavem Růžičkou vítěznou branku. Toto utkání sice nebylo příliš pohledné, ale vítězství v derby je pro nás úspěchem. Děkuji našim divákům, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu. Naše poslední utkání sezóny sehrajeme v sobotu 8. června od 17.00 na hřišti mužstva Meteor Tábor B.

FC Bechyně — SK Ratibořské Hory

FC Bechyně – SK Ratibořské Hory 1 : 7 ( 1 : 3 )

Branky: 43. Kremsa – 6. Greguš, 26. T. Pechánek, 41. a 75. Kment, 64. Fišer, 80. J. Růžička, 87. Slunečko

Sestava: T. Hoffmann – Balík (69. Janošík), Kutiš, Greguš, Blovský (75. Sabiniok) – Feichtinger (53. Katolický), T. Pechánek, Fišer, Vocílka – Kment, J. Růžička (80. Slunečko)

Rozhodčí: Mraček – P. Fiala, Třešňák – ŽK 0:2 (Fišer, Balík)

Diváci: 30

Do Bechyně jsme odjeli s cílem na hřišti posledního mužstva tabulky zvítězit a definitivně odvrátit teoretickou možnost sestupu. Začátek utkání se nám vydařil a hned v 6. minutě jsme se ujali vedení brankou Branislava Greguše. Poté se hrálo většinou na naší polovině, ale domácí hráči si žádné vyložené gólové šance nevytvořili. My jsme naopak udeřili do otevřené obrany dvěma góly ve 26. a 41. minutě. Soupeř pak stihl těsně před koncem poločasu po nedorozumění naší obrany snížit na 1:3. Ve druhém poločase jsme začali soupeře přehrávat a ten po naší čtvrté brance, kterou v 64. minutě vstřelil Antonín Fišer, přestal vzdorovat. My jsme poté vstřelili další tři branky, a to jsme řadu dalších vyložených gólových šancí ještě nevyužili. Všem našim hráčům děkuji za přístup k dnešnímu utkání i za jejich výkon a jsem rád, že jsme se v tomto důležitém utkání konečně sešli v optimální sestavě a poprvé v jarní části soutěže jsme si odvezli body ze soupeřova hřiště. V našem posledním domácím utkání nastoupíme v sobotu 1.6. od 17.00 hodin proti mužstvu Sokol Mladá Vožice B. Zvu na utkání naše fanoušky a věřím, že tento výkon zopakujeme i na domácím hřišti.

SK Ratibořské Hory — Sokol Myslkovice

SK Ratibořské Hory – Sokol Myslkovice 2 : 5 ( 1 : 3 )

Branky: 14. Fišer, 67. Kment – 16. a 63. Hanzal, 26. Spilka, 39. Neruda, 58. Peltán

Sestava: T. Hoffmann – Balík, J. Růžička (64. Kabát), Blovský, Janošík – Sabiniok, T. Pechánek, Fišer, Jelínek (77. Moravec) – Kment, J. Vaněk (80. Slunečko)

Rozhodčí: Pinc – Kindel, Říha – ŽK 1:1 (Blovský – Bína)

Diváci: 60

Do utkání s mužstvem Sokola Myslkovice jsme opět nastoupili v silně oslabené a improvizované sestavě, neboť se velké množství našich hráčů omluvilo. Tento jejich přístup mě velmi mrzí, neboť v tomto utkání jsme mohli konečně bodovat. Zápas jsme nezačali špatně a ve 14. minutě jsme se ujali vedení brankou Antonína Fišera. To nám ale dlouho nevydrželo, neboť soupeř hned z následné akce po rohovém kopu vyrovnal. Poté nás začali hosté přehrávat a my jsme začali chybovat, soupeř toho využil a do konce poločasu nám vstřelil další dvě branky. I v úvodu druhého poločasu si hosté vytvářeli převahu a dvěma góly v rozmezí 58. – 63. minuty upravili až na 1:5, čímž bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. My jsme ještě v 67. minutě snížili na 2:5 brankou Filipa Kmenta, ale poté se utkání již pouze dohrávalo. Toto utkání nechci dále hodnotit, jen mě velmi mrzí přístup některých hráčů, kteří se opakovaně z různých důvodů omlouvají, a naopak je mi líto těch poctivých, kteří se i dnes k utkání dostavili. Doufám, že se na další utkání, které sehrajeme v sobotu 25.5. od 17.00 hodin na hřišti FC Bechyně, sejdeme v lepší sestavě a odvezeme si všechny tři body.

Sokol Sezimovo Ústí B — SK Ratibořské Hory

Sokol Sezimovo Ústí B – SK Ratibořské Hory 5 : 1 ( 1 : 0 )

Branky: 3. Irsa, 56. Škarda, 72. Funda, 74. a 85. Doubek – 87. Fišer

Sestava: T. Hoffmann – Sabiniok, Greguš, Katolický, Blovský (78. Veselý) – J. Růžička, T. Pechánek (56. Janošík), Fišer, Vocílka – Kment, Kutiš

Rozhodčí: Kollárik – Váňa, Pinc – ŽK 0:2 (T. Pechánek, Sabiniok)

Diváci: 60

Na hřišti Sokola Sezimovo Ústí nás čekalo těžké utkání, neboť soupeř nastoupil posílený o několik hráčů A mužstva, které svoje utkání odehrálo již v sobotu. Začátek utkání se nám vůbec nevydařil a soupeř se po první střele na naši branku ujal již ve 3. minutě vedení 1:0. My jsme postupně úvodní tlak soupeře eliminovali a začali jsme si vytvářet brejkové gólové šance, bohužel jsme ale i ty nejvyloženější neproměnili. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním alespoň vyrovnat, ale v 56. minutě jsme inkasovali druhou branku. I poté jsme se snažili výsledek zkorigovat, ale soupeř dvěma slepenými góly v rozmezí 72. – 74. minuty definitivně rozhodl o výsledku utkání. V 85. minutě domácí zvýšili na 5:0, my jsme vzápětí vstřelili alespoň čestnou branku Antonínem Fišerem. Hráče bych pochválil jen za první poločas, v tom druhém jsme již na posíleného soupeře nestačili. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 18.5. od 17.00 hodin na domácím hřišti proti Sokolu Myslkovice. Zvu tímto naše věrné fanoušky a věřím, že nás opět v hojném počtu podpoří.

SK Ratibořské Hory — TJ Březnice

SK Ratibořské Hory – TJ Březnice 1 : 3 ( 1 : 0 )

Branky: 2. Feichtinger – 53. a 88. Kubíček, 73. Prášek

Sestava: T. Hoffmann – Balík (66. Janošík), Kutiš, Greguš, Blovský – Feichtinger, J. Růžička, Fišer, Katolický – Měchura (56. J. Vaněk), T. Pechánek

Rozhodčí: P. Fiala – S. Mareš ml., Dušek – ŽK 3:3 (J. Růžička, Blovský, T. Pechánek – Hanzlík,
Kostelenec, Prášek)

Diváci: 60

V tomto utkání jsme přivítali favorita soutěže, hráče dosud neporaženého mužstva TJ Březnice. Nám chybělo několik hráčů základní sestavy, které jen těžko můžeme nahradit, neboť nemáme tak široký kádr kvalitních hráčů. Přesto jsme ale chtěli soupeře potrápit a postarat se o překvapení kola. Začátek utkání se nám podařil a hned první šanci jsme ve 2. minutě utkání proměnili ve vedoucí branku Dominika Feichtingera. Poté jsme až do konce prvního poločasu hráli zodpovědně ze zajištěné obrany a soupeře jsme k žádným vyloženým brankovým šancím nepouštěli. V tom jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase, ale bohužel náš soupeř již v úvodu druhého poločasu vyrovnal. My jsme se i nadále snažili o aktivní hru, ale k ohrožení soupeřovy branky jsme se již nedostávali, naopak náš soupeř postupně přebíral iniciativu a v 73. minutě utkání se po tečované střele ujal vedení. My jsme se poté snažili o vyrovnání a posílili jsme útok, soupeř nám ale v samém závěru vstřelil třetí branku. Musím pochválit celé naše mužstvo za bojovný a kolektivní výkon. Děkuji též našim divákům, kteří nás přišli podpořit i v nepříznivém deštivém počasí. V našem dalším utkání nastoupíme v neděli 12.5. od 17.00 hodin na hřišti mužstva Sokol Sezimovo Ústí B.

Spartak Soběslav B (Choustník) — SK Ratibořské Hory

Spartak Soběslav B – SK Ratibořské Hory 7 : 2 ( 3 : 0 )

Branky: 11. Janoušek, 29. Polišenský, 38., 60. a 64. z penalty Šabart, 50. a 80. Maršík – 55. Slunečko, 83. Fišer

Sestava: T. Hoffmann – Strada (12. Kabát), Greguš, Veselý, Blovský – Vocílka (46. Slunečko), Růžička, Fišer, Feichtinger – Kment, Katolický

Rozhodčí: Dvořák – Třešňák, Pechánek, ŽK 0:2 (Katolický, Kabát)

Diváci: 40

K utkání jsme nastoupili v silně oslabené sestavě, ale i přesto jsme chtěli bodovat. Hned v úvodu utkání přišla pro naši oslabenou sestavu další pohroma v podobě vážného zranění Tomáše Strady. Než jsme stačili zraněného hráče vystřídat, ujali se domácí v 11. minutě vedení. Od té doby byl náš soupeř lepší a do poločasu navýšil svoje vedení na 3:0, my jsme v prvním poločase soupeřovu branku vážněji neohrozili. O přestávce jsme museli vystřídat dalšího hráče Tomáše Vocílku, kterému se obnovilo zranění a žádné další hráče na střídání jsme pak již bohužel k dispozici neměli. Úvod druhého poločasu nám nevyšel a v 50. minutě jsme inkasovali čtvrtou branku. V 55. minutě utekl domácí obraně Filip Kment a nezištně přihrál Jiřímu Slunečkovi, který do prázdné branky snížil na 4:1. Soupeř ale nadále trestal naši nedůslednost v obraně a do 80. minuty zvýšil svoje vedení až na 7:1. My jsme výsledek v závěru již pouze zkorigovali brankou Antonína Fišera na 7:2. V dalším utkání přivítáme na domácím hřišti v sobotu 4. května od 17.00 hodin vedoucí a dosud neporažené mužstvo TJ Březnice. Věřím, že se na toto utkání sejdeme v mnohem lepší sestavě.

SK Ratibořské Hory — 1. FC Jistebnice

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ PROŽITÍ VELIKONOČNÍCH SVÁTKŮ, ALE BOHUŽEL BEZ SOBOTNÍHO DOMÁCÍHO FOTBALOVÉHO UTKÁNÍ.

SK Ratibořské Hory – 1. FC Jistebnice 3 : 0 kontumačně

Utkání 14. kola Penalty okresního přeboru mužů , které se mělo odehrát v sobotu 20.4. od 17.00 hodin na domácím hřišti bylo zrušeno, neboť hosté v dostatečném časovém předstihu oznámili STK OFS Tábor, že se z důvodu malého počtu hráčů (mnoho zraněných) k utkání nedostaví. Utkání bylo STK zrušeno a výsledek kontumován na 3:0.

Sokol Želeč B — SK Ratibořské Hory

Sokol Želeč B – SK Ratibořské Hory 6 : 0 ( 2 : 0 )

Branky: 27., 48. a 50. Barteska, 31. a 73. L. Prokeš, 69. Kordina

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Krejčí, Veselý, Blovský (82. Kabát) – Vocílka (14. Feichtinger),
Fišer, T. Pechánek, Katolický – J. Růžička, Kutiš (73. Balík)

Rozhodčí: P. Fiala – Novák, Vácha – ŽK 2:3 (Pavelka, Kordina – Kutiš, Feichtinger, Fišer)

Diváci: 30

Naše první jarní venkovní utkání se nám vůbec nevydařilo. Nastoupili jsme bez tří hráčů základní sestavy a od samého začátku jsme byli pod tlakem soupeře. Vzdorovali jsme až do 27. minuty, kdy zcela volný hráč domácích Milan Barteska otevřel skóre. Ve 31. minutě pak další nepokrytý domácí hráč Lukáš Prokeš zvýšil na 2:0 a uzavřel tím stav prvního poločasu. Začátek druhé půle nám vůbec nevyšel a domácí kanonýr Milan Barteska nám do 50. minuty vstřelil další dvě branky. Tím bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto, my jsme poté dokázali pouze nastřelit tyč a vypracovali jsme si ještě jednu gólovou šanci, kterou ale domácí brankář bravurně zneškodnil. Naopak domácí navýšili skóre utkání dalšími dvěma slepenými góly až na hrozivých 6:0. Na toto utkání musíme co nejdříve zapomenout, neboť se nám opravdu po všech stránkách nevydařilo. Vyzdvihl bych pouze výkon kapitána Antonína Fišera, který jako jediný byl schopen ohrozit domácí branku. V našem dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 20.4. od 17.00 hodin proti mužstvu 1. FC Jistebnice. Věřím, že před domácími diváky předvedeme daleko lepší výkon a všechny body zůstanou doma.

SK Ratibořské Hory — SK Tučapy

SK Ratibořské Hory – SK Tučapy 6 : 2 ( 5 : 0 )

Branky: 22. Vocílka, 26. a 37. Kment, 39. Veselý, 44. Kutiš. 77. T. Pechánek – 46. Betuštiak, 83. Lhotka z penalty

Sestava: T. Hoffmann – Veselý (66. Strada), Krejčí, Greguš, Blovský (46. Katolický) – Vocílka, Fišer, T. Pechánek, J. Růžička – Kment (66. Balík), Kutiš

Rozhodčí: Prchlík – M. Fiala, Třešňák – ŽK 3:1 (Blovský, Veselý, Fišer – Lhotka)

Diváci: 77

I ve druhém utkání jarní části jsme nastoupili na domácím hřišti. Přivítali jsme mužstvo SK Tučapy a naším cílem bylo naplno bodovat. Od začátku utkání jsme soupeře přitlačili na jeho polovinu a vypracovali jsme si i řadu gólových šancí, bohužel ale bez gólového efektu. Vedení jsme se ujali až ve 22. minutě po tvrdé střele Antonína Fišera, kterou brankář vyrazil a Tomáš Vocílka otevřel skóre utkání. Tato branka nás uklidnila a do konce poločasu jsme skóre utkání navýšili dalšími čtyřmi góly až na 5:0, čímž bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. I ve druhém poločase jsme chtěli v tomto výkonu pokračovat, ale hned v první minutě jsme inkasovali první branku. Hra poté upadla do průměru a utkání se již pouze dohrávalo. My jsme v 77. minutě zvýšili na 6:1 a náš soupeř v 83. minutě brankou z penalty upravil výsledek na konečných 6:2. Hráčům děkuji zejména za první poločas a za kolektivní výkon. Děkuji též našim divákům, kteří nás opět přišli podpořit v hojném počtu. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 13.4. od 13.00 hodin na hřišti Sokola Želeč B.