SK Ratibořské Hory — FK Meteor Tábor B

SK Ratibořské Hory – FK Meteor Tábor B 0 : 1 ( 0 : 0 )

Branka: 59. Pekárek

Sestava: Zeman – Balík, Krejčí, Fišer, Blovský – Dubský, Růžička, Vocílka, Pakosta (28. Kabát) – Kutiš, Slunečko

Rozhodčí: Bartůněk – Pechánek, Veselý – ŽK 1:4 (71. Balík – 22. Klejna, 33. Pekárek, 48. Urban, 89. Hera)

Diváci: 80

Toto utkání se mi hodnotí velice těžce, neboť jsme se bohužel nesešli v optimální sestavě. První poločas byl oboustranně opatrný, ani jedno mužstvo si nevytvořilo žádnou vyloženou gólovou šanci a  do kabin se odcházelo za bezgólového stavu. Ve druhém poločase byl náš soupeř nebezpečnější a v 59. minutě šel po nedůrazu naší obrany do vedení. My jsme se sice poté snažili o vyrovnání, ale až do konce utkání nás soupeř bohužel do žádné vyložené gólové šance nepustil. Za výkon bych chtěl tentokrát pochválit našeho brankáře Martina Zemana, který předvedl některé skvělé zákroky. Vzhledem k výsledkům ostatních mužstev jsme se po tomto kole bohužel ocitli na samém dně tabulky Penalty okresního přeboru mužů. Doufám, že toto nelichotivé poslední místo opustíme hned po příštím kole, ve kterém nastoupíme v sobotu 26. září od 16.30 hodin na hřišti SK Tučapy.

Olympie Měšice — SK Ratibořské Hory

Olympie Měšice – SK Ratibořské Hory 4 : 3 ( 2 : 1 )

Branky: 13. a 56. Kloc, 43. a 81. Votava  – 42. Kment, 53. a 89. Vocílka

Sestava: Lachký – Rankov, Veselý, Blovský, Balík (63. Dvořák) – Jelínek (34. Vocílka), Fišer,Růžička, Dubský (81. Kabát ) – Kutiš (81. Slunečko), Kment

Rozhodčí: Stuchlík – Kollárik, M. Fiala – ŽK 1:2 (89. Zpěvák – 77. Fišer, 85. Růžička), ČK 0:1 (80. Veselý)

Diváci: 40

Na toto utkání musíme rychle zapomenout, neboť se nám vůbec nevydařilo. Již ve 13. minutě jsme po nedůrazu v naší obraně inkasovali první branku. Poté jsme sice hrozili z rychlých protiútoků, nedokázali jsme ale využít ani ty nejvyloženější šance. Až ve 42. minutě se nám podařilo vyrovnat brankou Filipa Kmenta. Bohužel jsme si hned vzápětí nechali vstřelit další lacinou branku a do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí, přestože jsme si více gólových šancí vytvořili my. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním výsledek utkání otočit a hned v 53. minutě jsme brankou Tomáše Vocílky vyrovnali na 2:2. Opět jsme ale vzápětí inkasovali po hrubé chybě na polovině hřiště když domácí nabídnutou šanci proměnili na vedení 3:2. V 80. minutě nám byl zcela zbytečně vyloučen Jiří Veselý za kritiku rozhodčího a v dalších utkáních nám bude v již tak oslabené obraně určitě chybět. O minutu později jsme pak inkasovali čtvrtou branku a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. My jsme ještě dokázali minutu před koncem snížit na konečných 4:3 pro domácí brankou Tomáše Vocílky. Až do dnešního utkání jsem byl s docházkou na tréninky i zápasy spokojen, dnes ale musím přístup některých hráčů k utkání i jejich chování během zápasu zkritizovat. Doufám, že v dalším utkání, které sehrajeme na domácím hříšti v sobotu 19.9. od 16.30 s Meteorem Tábor B podáme lepší výkon a připíšeme si první vítězství v soutěži. Tímto zvu všechny naše fanoušky a fanynky, přijďte nás v tomto důležitém utkání podpořit v hojném počtu.

SK Ratibořské Hory — Sokol Sezimovo Ústí B

SK Ratibořské Hory – Sokol Sezimovo Ústí B 1 : 2 ( 0 : 0 )

Branky: 61. Kutiš z penalty – 47. Doubek, 80. J. Pavelka

Sestava: Lachký – Komárek, Krejčí, Veselý, Blovský (79. Rankov) – Vocílka, Fišer, Růžička,

Zeman (35. Dubský) – Kutiš, Kment

Rozhodčí: Bartůněk – Váňa, Katolický – ŽK 1:4 (Blovský – Belada, J. Pavelka, Doubek, Svoboda)

Diváci: 80

V našem prvním domácím utkání Penalty okresního přeboru mužů jsme přivítali B mužstvo Sokola Sezimovo Ústí a chtěli jsme naplno bodovat. Celý první poločas byl oboustranně opatrný a bez vyložených gólových šancí na obou stranách. Začátek druhého poločasu jsme zaspali a hned z prvního protiútoku soupeře jsme ve 48. minutě inkasovali první branku. My jsme v 61. minutě vyrovnali po faulu na Tomáše Vocílku z nařízené penalty, kterou proměnil David Kutiš. Poté jsme se snažili strhnout vedení na svoji stranu, ale v 80. minutě jsme po individuální chybě ve středu hřiště inkasovali druhou branku, na kterou jsme již bohužel do konce utkání nedokázali odpovědět. Je škoda, že jsme před početnou diváckou kulisou nedokázali dosáhnout lepšího výsledku, neboť minimálně bod bychom si za dnešní výkon určitě zasloužili. Vyzdvihnout bych chtěl výkon dobře hrajícího Jiřího Veselého, kterému se zápas velmi vydařil. Za podporu děkuji všem našim věrným divákům. V dalším utkání nastoupíme v sobotu 12. září od 14.45 hodin na hřišti Olympie Měšice.

Sokol Myslkovice — SK Ratibořské Hory

Sokol Myslkovice – SK Ratibořské Hory 2 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: 48. z penalty Trtík, 75. z penalty Hanzal – 31. Vocílka, 86. Kment

Sestava: T. Hoffmann (50. Měchura) – Zeman, Krejčí, Veselý (70. Jelínek), Lachký – Dubský, Fišer, Růžička, Vocílka – Kutiš, Kment

Rozhodčí: Novák – Stuchlík, Čech ČK 0:2 (75. Kutiš, 77. Dubský), ŽK 1:6 (55. Neruda – 48. Krejčí, 58. Měchura, 60. a 75. Kutiš, 66. a 77. Dubský

Diváci: 45

V úvodním utkání nového ročníku Penalty okresního přeboru jsme nastoupili na hřišti Myslkovic, kde bývají naše utkání vyhrocená, což se i tentokrát bohužel potvrdilo. V prvním poločase byla hra vyrovnaná a obě mužstva si vytvářela minimum šancí. Soupeř nastřelil ve 23. minutě břevno a následnou dorážku vyrážel Tomáš Vocílka z prázdné branky. Ve 31. minutě Tomáš Vocílka po centru před branku hlavou otevřel skóre utkání, které se již do poločasu nezměnilo. Hned v úvodu druhého poločasu soupeř přitvrdil na důrazu, ve 48. minutě nastřelil břevno a hned vzápětí vyrovnal z nařízeného pokutového kopu. Při penaltovém zákroku se bohužel zranil náš brankář Tomáš Hoffmann, kterého musel v brance nahradit hráč z pole Petr Lachký, který má ale s chytáním zkušenosti. V 75. minutě David Kutiš po druhé žluté kartě za faul ve vápně viděl kartu červenou a z nařízené penalty šel soupeř do vedení 2:1. Hned o dvě minuty později nám byl opět po druhé žluté kartě vyloučen Josef Dubský. Soupeř nás poté v početní převaze přehrával a vytvářel si řadu šancí, ty ale s přehledem likvidoval náš brankář. My jsme se ani ve dvojnásobném oslabení nevzdali a z ojedinělého rychlého protiútoku náš v té době jediný útočník Filip Kment v 86. minutě zařídil vyrovnání na konečných 2:2. Všem našim hráčům děkuji za přístup k utkání a bojovný výkon až do konce utkání, v jehož závěru jsme dokázali i v 9 hráčích získat cenný a zasloužený bod. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 5.9. od 17.00 hodin na domácím hřišti proti mužstvu Sokol Sezimovo Ústí B. Zvu všechny naše fanoušky a věřím, že nás přijdou podpořit v hojném počtu.