League: III. třída muži

Sokol Vlkov — SK Ratibořské Hory B

Pro malý počet hráčů vzhledem k souběžně hranému utkání A mužstva, množství omluvenek, zranění a vyloučení dvou hráčů jsme se z utkání omluvili a utkání bylo kontumováno 3:0 ve prospěch Sokola Vlkov.

SK Ratibořské Hory B — TJ Dražice B

SK Ratibořské Hory B – TJ Dražice B 2 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: 56. J. Růžička, 79. Kolář (vlastní) – 1. Volek. 26. Pavlík, 52. Tesař

Sestava: T. Hoffmann – J. Růžička, Katolický, Feichtinger, Blovský – Jelínek (46. Slunečko, 86. Moravec), V. Říha (46. L. Balík), Fišer, D. Říha – J. Vaněk, Janošík

Rozhodčí: Hanzal – Kindel, Šika – ŽK 3:0 (V. Říha, Janošík, Blovský)

Diváci: 50

Proti druhému mužstvu tabulky III. třídy jsme začali velice špatně a hned v 1. minutě jsme po nedůrazu naší obrany inkasovali první branku. Poté jsme sice hru v poli vyrovnali, ale k brance soupeře jsme se moc nedostávali, naopak náš soupeř ve 26. minutě po nevydařeném výkopu našeho brankáře svoje vedení zvýšil. Do druhého poločasu jsme vystřídali dva hráče a začali jsme být aktivnější, ale v 52. minutě jsme z přímého kopu inkasovali třetí branku. Hned po čtyřech minutách se z našeho přímého kopu nádherně trefil Jaroslav Růžička a snížil na 1:3. I poté jsme byli aktivnější a po závaru před soupeřovou brankou jsme v 79. minutě po vlastní brance soupeře snížili na 2:3. Do konce utkání se nám ale bohužel vyrovnat nepodařilo, neboť soupeř si již své vedení pohlídal. Našim hráčům děkuji zejména za výkon ve druhém poločase. V našem posledním utkání tohoto ročníku III. třídy nastoupíme v sobotu 9.6. od 15.00 hodin na hřišti Sokola Vlkov.

FK Makov Hůrka — SK Ratibořské Hory B

FK Makov Hůrka – SK Ratibořské Hory B 10 : 0 ( 6 : 0 )

Branky: 8., 59. a 72. Šmejkal, 17. Háječek, 29. Havel, 32., 36., 43. a 87. Brožovský, 49. Vomlela

Sestava: L. Balík (46. Jelínek) – Bláha, Kříž, Jelínek (46. L. Balík), Moravec – Svatek, Š. Vaněk,
J. Vaněk, D. Říha – Slunečko, Adam Fišer
Rozhodčí: Jůza – Matera, Kindel

Diváci: 50

Utkání hrané současně s utkáním A mužstva tentokrát raději bez hodnocení hrajícího trenéra Romana Moravce.

SK Ratibořské Hory B — Olympie Měšice

SK Ratibořské Hory B – Olympie Měšice 4 : 1 ( 3 : 1 )

Branky: 7. a 56. J. Vaněk, 19. a 30. Fišer – 40. Vondruš

Sestava: T. Hoffmann – L. Balík, Krejčí, Bláha, Blovský (46. Strada) – Vaněček, Katolický, Fišer (61. Jelínek), D. Říha – T. Pechánek (84. Slunečko), J. Vaněk

Rozhodčí: Pinc – Kindel, Rohel

Diváci: 60

Hodnocení utkání očima trenéra Romana Moravce:

Do utkání s druhým mužstvem tabulky III. třídy jsme nastoupili s odhodláním na domácím hřišti zvítězit. Na úvod si soupeř vytvořil dvě příležitosti, které ale naštěstí nevyužil. My jsme naopak dokázali svoji první šanci proměnit v 7. minutě utkání Janem Vaňkem ve vedoucí branku. V 19. minutě Antonín Fišer umístěnou přízemní střelou navýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se ale nevzdával a hrozil z nebezpečných protiútoků. Našemu mužstvu se ale ve 30. minutě podařila parádní kombinace ve vápně soupeře a Antonín Fišer do odkryté branky zvýšil na 3:0. Soupeř stačil do poločasu zkorigovat brankou ve 40. minutě stav utkání na 3:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním dovést utkání do vítězného konce a v 56. minutě se nám podařilo naše vedení navýšit na 4:1 brankou Jana Vaňka. V dalším průběhu utkání jsme ještě dvakrát nastřelili brankovou konstrukci a utkání jsme již bez větších problémů dovedli do vítězného konce. Hráčům děkuji za bojovný výkon a chuť po získání tří bodů. Za podporu děkuji též našim divákům. V dalším utkání nastoupíme v sobotu 26. května od 17.00 hodin na hřišti FK Makov Hůrka.

SK ZD Pojbuky — SK Ratibořské Hory B

SK ZD Pojbuky – SK Ratibořské Hory B 3 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: 31. a 68. Bouška, 73. Novotný – 44. Š. Vaněk

Sestava: Krejčí – Moravec, Kiml, Bláha, L. Balík – Š. Vaněk, Svatek, Jiří Kolací, Jelínek – Slunečko, J. Vaněk

Rozhodčí: Dvořák – Praveček, Kindel – ŽK 1:2 (Grof – L. Balík, Jelínek)

Diváci: 30

Hodnocení utkání očima hrajícího trenéra Romana Moravce:

K utkání jsme odjeli z důvodu souběžně hrajícího utkání našeho A mužstva v silně improvizované sestavě a bez hráčů na střídání, nastoupili jsme ale s odhodláním bojovat o co nejlepší výsledek. V prvním poločase měli domácí stálou územní převahu, vytvořili si i několik šancí a ve 31. minutě se ujali zaslouženého vedení. My jsme poté zahrozili po dvou rohových kopech. Z prvního jsme trefili tyč, po druhém jsme se po závaru ve vápně prosadili a Štěpán Vaněk minutu před koncem poločasu vyrovnal. Druhý poločas se odehrával za stálého silného deště. Postupně sílící tlak domácích jsme zpočátku ještě dokázali ustát i přes přísně nařízenou penaltu, kterou zastavilo břevno. Postupem času nám ale ubývaly síly a toho soupeř využil v 68. minutě kdy šel po individuálním průniku středem hřiště znovu do vedení. O pět minut později pak domácí z další nařízené penalty upravili na konečných 3:1. Musím poděkovat všem hráčům za bojovnost, zejména bych vyzdvihl výkony brankáře Petra Krejčího, stopera Josefa Kimla a střední záložníky Pavla Svatka a Jiřího Kolacího. V dalším utkání nastoupíme v sobotu 19. května od 17.00 na domácím hřišti proti Olympii Měšice.

SK Ratibořské Hory B — Sokol Sudoměřice u Bechyně

SK Ratibořské Hory B – Sokol Sudoměřice u B. 3 : 1 ( 1 : 0 )

Branky: 40. Průcha, 86. Slunečko, 87. Fišer – 72. Šimůnek

Sestava: T. Hoffmann – F. Růžička (44. Slunečko), Bláha, Strada, L. Balík (88. Buřič) – Katolický,
V. Říha, Prokeš, Jelínek – J. Vaněk (56. Fišer), Průcha (66. T. Pechánek)

Rozhodčí: Slaba – Kindel, Cvach – ŽK 1:1 (Bláha – Vrzal)

Diváci: 60

V tomto utkání jsme přivítali mužstvo, které se nachází na posledním místě tabulky okresní III. třídy. Začátek utkání jsme bohužel podcenili, soupeř si vytvářel gólové šance a měl více ze hry. My jsme se začali prosazovat až v závěru prvního poločasu, kdy jsme si i my začali vytvářet gólové šance a jednu z nich ve 40. minutě proměnil Michael Průcha v naší vedoucí branku. Ve druhém poločase jsme opět zaspali začátek a náš soupeř nás v 72. minutě potrestal vyrovnávací brankou. V závěru utkání již hostům docházely síly a my jsme dvěma slepenými góly v 86. a 87. minutě nakonec strhli vítězství na svoji stranu. Konečně jsme tak dokázali poprvé v letošním roce na domácím hřišti zvítězit. Děkuji všem našim hráčům za dnes předvedený kolektivní výkon. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 12.5. od 16.30 hodin na hřišti SK ZD Pojbuky.

SK Červený Kůň Tábor — SK Ratibořské Hory B

SK Červený Kůň Tábor – SK Ratibořské Hory B 0 : 0

Sestava: V. Hoffmann – Strada, Kiml, Bláha, L. Balík – Jelínek, Svatek, V. Říha (65. Slunečko),
D. Říha – R. Pechánek (65. Adam Fišer), J. Vaněk

Rozhodčí: Prchlík – Baborský, Kindel – ŽK 1:1 (Cícha – Jelínek)
,
Diváci: 33

Hodnocení utkání očima zastupujícího hrajícího trenéra Václava Hoffmanna:

V souběžně hraném utkání s naším A mužstvem jsme nastoupili na perfektně připraveném hřišti na Svépomoci proti mužstvu SK Červený Kůň. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned ve 3. minutě se Radek Pechánek ocitl v gólové šanci, tu ale bohužel neproměnil. V dalším průběhu prvního poločasu měli častěji míč na svých kopačkách domácí hráči, my jsme se ale snažili pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Z těch jsme si vytvořili i několik slibných gólových situací, ty ale bohužel zůstaly nevyužity. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v naší stanovené taktice pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků. Bohužel jsme ale v 65. minutě museli vystřídat dva hráče a domácí byli od tohoto okamžiku lepším mužstvem. My jsme se poté soustředili pouze na ubránění nerozhodného výsledku a nesmírnou bojovností a obětavostí jsme toho také nakonec dosáhli. Tímto děkuji celému mužstvu za předvedený kolektivní výkon, bojovnost a nasazení. V dalším utkání nastoupíme v neděli 6. května od 17.00 doma proti Sokolu Sudoměřice u Bechyně.

SK Ratibořské Hory B — Sokol Borotín

SK Ratibořské Hory B – Sokol Borotín 0 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: 45. Pinc, 82. V. Novotný

Sestava: T. Hoffmann – L. Balík (46. F. Růžička), Katolický, Průcha (86. Slunečko), Blovský (75. Jelínek) – Kučera (46. Feichtinger), Vocílka, T. Pechánek, Komárek – R. Pechánek, J. Vaněk

Rozhodčí: Novák – Kindel, Kubeš – ŽK 1:1 (T. Pechánek – Kosobud)

Diváci: 70

Hodnocení utkání očima trenéra Romana Moravce :

Do utkání se sousedem v tabulce jsme nevstoupili příliš aktivně a do 7. minuty měl náš soupeř převahu. Poté jsme převzali iniciativu my a začali jsme si vytvářet i gólové šance. Měli jsme i několik tutovek v podání Jana Vaňka a Tomáše Vocílky, gólman soupeře ale naše střely kryl. Náš soupeř hrozil z náhodných protiútoků a do velké šance se dostal ve 31. minutě, náš brankář ale jejich šanci vychytal. V poslední minutě prvního poločasu ale hosté po našem nedůrazu ve vápně bohužel skórovali. Druhý poločas, zůstal za očekáváním toho prvního, a to přesto, že jsme bojovali a chtěli jsme výsledek utkání zvrátit. Uchýlili jsme se ale k nakopávaným míčům a ty postrádaly přesnost a vracely se na naši polovinu. V 82. minutě došlo po brejku soupeře a nedorozumění v naší obraně k navýšení vedení hostů na 0:2. Přes naši snahu jsme se pak již do žádných větších šancí nedostali. Hráčům děkuji za účast a nasazení v teplém počasí a našim fanouškům za povzbuzování. Pevně věřím, že ztracené body získáme v dalším utkání, ve kterém nastoupíme v sobotu 28.4. od 17.00 hodin na Svépomoci proti mužstvu SK Červený Kůň Tábor.

Sokol Planá nad Lužnicí B — SK Ratibořské Hory B

Sokol Planá n/L B – SK Ratibořské Hory B 1 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: 57. Novotný – 3. Janošík, 8. Vocílka z penalty, 51. Vaněk

Sestava: T. Hoffmann – Blovský, Katolický, Strada, Průcha – Vocílka, Svatek, Fišer, D. Říha – J. Vaněk, Janošík

Rozhodčí: Jůza – Brandštýl, Kindel – ŽK 2:1 (Mansfeld, Kolář – Blovský)

Diváci: 30

V prvním jarním venkovním utkání jsme nastoupili na hřišti třetího týmu tabulky, mužstva Planá nad Lužnicí B. K utkání jsme nastoupili s několika hráči A týmu, kteří museli odehrát celé utkání, neboť se několik hráčů na poslední chvíli omluvilo. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, po kombinační akci se dostal do naší první šance Marek Janošík a již ve 3. minutě otevřel skóre utkání. V 8. minutě se ve vápně dobře uvolnil Jan Vaněk, byl zastaven jen za cenu faulu a nařízenou penaltu Tomáš Vocílka bezpečně proměnil. Soupeř poté zvýšil svoji aktivitu a vytvořil si zejména po rohových kopech několik příležitostí, my jsme ale přesto dvoubrankové vedení do poločasu udrželi. Podařil se nám vstup do 2. poločasu kdy jsme přestáli očekávaný úvodní nápor domácích a v 51. minutě se z protiútoku krásnou střelou do šibenice trefil velice dobře hrající Jan Vaněk. Domácím se v 57. minutě podařilo snížit po rohovém kopu, kdy jsme nechali volného hráče a ten technickou střelou upravil na 1:3. Soupeř pak již jen nastřelil břevno, my jsme nadále hrozili z rychlých protiútoků a blízko k dalšímu gólu měl Jan Vaněk. Naši bojovností a disciplinovaností jsme v závěru utkání již nedovolili soupeři výsledek zkorigovat a dovedli jsme utkání do vítězného konce. Všem hráčům děkuji za bojovný výkon, nasazení a vůli po vítězství. Naše další utkání sehrajeme o pouti, v sobotu 21.4. od 17.00 hodin na domácím hřišti s mužstvem Sokol Borotín. Zvu tímto fanoušky a věřím, že nás opět podpoří.

SK Ratibořské Hory B — Sokol Myslkovice

SK Ratibořské Hory B – Sokol Myslkovice 1 : 5 ( 0 : 2 )

Branky: 86. Strada – 11. a 21. Trtík, 51. Karpíšek, 58. (11) a 68. Hanzal

Sestava: T. Hoffmann – F. Růžička, Bláha, Strada, Průcha ( 63. Blovský ) – Komárek, Fišer ( 84. Slunečko ), Katolický, J. Růžička – Jelínek, T. Pechánek ( 71. L. Balík )

Rozhodčí: Kluzák – Kindel, Říha – ŽK 2:1 ( J. Růžička, T. Pechánek – Karpíšek )

Diváci: 70

Ve druhém našem domácím jarním utkání jsme nastoupili proti suverénně vedoucímu mužstvu okresní III. třídy Sokolu Myslkovice. To se projevilo hned na začátku utkání, kdy jsme se dostali pod tlak soupeře a hned ve 2. minutě musel náš brankář předvést excelentní zákrok a zabránit jistému gólu. V 7. minutě se dva hráči soupeře ocitli sami před naší brankou, naštěstí ale naši branku přestřelili. V 11. minutě jsme již bohužel po nedůrazu v naší obranné činnosti inkasovali první branku a ve 21. minutě pak soupeř přešel přes tři naše hráče a pohodlně zvýšil na 0:2. My jsme se celý první poločas prakticky pouze bránili převaze soupeře a vytvořili jsme si pouze tři náznaky šancí bez přímého ohrožení soupeřovy branky. Druhý poločas jsme začali aktivněji a vytvořili jsme si i šance po střele Michaela Průchy, kterou vyrazil brankář na roh, následovaly pak šance Jaroslava Růžičky a Tomáše Pechánka, ale také bohužel bez využití. V 51. minutě zahrával soupeř rohový kop a neobsazený hráč pohodlně hlavou zvýšil na 0:3. V 58. minutě byla proti nám po faulu ve vápně nařízena penalta, ze které soupeř definitivně rozhodl o výsledku utkání a upravil na 0:4, v 68. minutě pak po rohovém kopu přidal pátý gól. Přesto měli naši hráči snahu výsledek alespoň zkorigovat, což se jim podařilo v 86. minutě, kdy po centru Tomáše Strady usměrnil obránce soupeře míč do vlastní branky. Chtěl bych všem našim hráčům poděkovat za účast, nasazení a bojovnost a našim věrným divákům za podporu. V dalším utkání nastoupíme v neděli 15.4. od 17.00 hodin na hřišti Sokola Planá nad Lužnicí B.