League: Krajské soutěže

Tatran Lomnice nad Lužnicí — SK Ratibořské Hory

Tatran Lomnice n/L – SK Ratibořské Hory 8 : 0 ( 5 : 0 )

Branky: 15., 25., 27., 37. a 47. Melichar, 19. Krejník, 52. Pancíř, 82. Šnorek

Sestava: T. Hoffmann – L. Balík, J. Růžička, Strada, Blovský – Vaněček, Prokeš, Vocílka, Janošík
– Slunečko, Katolický (57. Buřič)

Rozhodčí: Vejčík – Pečenka, Filo, ŽK 0:1 (Blovský)

Diváci: 50

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Na poslední mistrovské utkání v I. B třídě na hřiště druhého mužstva tabulky jsme odjeli ve velmi zdecimované sestavě. Toto utkání se mi ani příliš nechce hodnotit. Od samého začátku totiž bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Domácí postupně dávali gól za gólem a poločas utkání skončil 5:0 ve prospěch domácího mužstva. Na začátku druhého poločasu nám soupeř vstřelil další dvě rychlé branky a zápas se pak za stavu 7:0 prakticky už jen dohrával. V 57. minutě utkání jsem po obnoveném zranění Slavomíra Katolického musel do hry nastoupit i já sám. V závěru utkání jsme inkasovali další branku, kterou soupeř uzavřel stav utkání na konečných 8:0. Za nasazení musím tentokrát vyzdvihnout výkon našeho kapitána Michala Prokeše a také Tomáše Vocílky. Mrzí mě, že od té doby, co jsem v zimní přestávce převzal naše mužstvo, byla docházka na tréninky i mistrovská utkání velmi špatná. Navíc jsem čtyři kola před koncem jako trenér musel řešit i naše B mužstvo, neboť jeho trenéři se k tomu postavili zcela neadekvátně. Své první působení ve funkci trenéra tak musím bohužel hodnotit negativně, neboť jsme po pěti letech opustili krajskou I. B třídu.

SK Ratibořské Hory — SK Lišov

SK Ratibořské Hory – SK Lišov 3 : 4 ( 2 : 2 )

Branky: 2. a 51. Kment, 11. Vocílka – 16. a 33. Bouchal, 82. P. Kandl, 85. Vávra

Sestava: T. Hoffmann – Breda (61. Janošík), Greguš, Prokeš, Blovský – Katolický, Fišer, V. Říha
(75. Feichtinger), Vocílka – Sabiniok, Kment

Rozhodčí: Křížovský – Ryneš, Třešňák – ŽK 0:1 (Vávra)

Diváci: 80

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Utkání se mi hodnotí velice těžko, neboť jsme měli velice blízko k vítězství nad prvním týmem tabulky. Na soupeře jsme se dobře připravili, hráli jsme organizovaně a hned ve 2. minutě se nám podařilo vstřelit vedoucí branku po samostatném úniku Filipa Kmenta. I nadále jsme byli aktivní a v 11. minutě po chybě obrany hostů zvýšil Tomáš Vocílka na 2:0. Soupeř bohužel dokázal do poločasu vyrovnat dvěma totožnými góly z přímých kopů v 16. a 33. minutě. Nástup do druhého poločasu se nám opět vydařil a v 51. minutě jsme šli po druhé brance Filipa Kmenta opět do vedení, které se nám podařilo udržet až do 82. minuty. V té době již soupeř přebíral iniciativu a dvěma slepenými góly v 82. a 85. minutě nakonec strhl vítězství na svoji stranu, čímž definitivně rozhodl o našem sestupu z I. B třídy. Našim hráčům děkuji za přístup k utkání a bojovný výkon, vyzdvihnout musím výkon střelce našich dvou branek Filipa Kmenta. V našem posledním utkání sezóny nastoupíme v sobotu 16.6. od 17.00 hodin na hřišti mužstva Tatran Lomnice nad Lužnicí.

FK Řepeč-Opařany — SK Ratibořské Hory

FK Řepeč/Opařany – SK Ratibořské Hory 5 : 3 ( 1 : 2 )

Branky: 22. Mikšovský, 47. Koktan, 70. Seidl, 77. Kravar, 80. M. Štecher – 16. V. Říha,
27. Kment, 61. Prokeš

Sestava: Průcha – Strada, O. Balík, Prokeš, Blovský (74. Janošík) – Vaněček, Fišer, V. Říha
(78. Jelínek), Vocílka – Katolický, Kment

Rozhodčí: Svoboda – Vican, Hanzal – ČK 0:2 (40. O. Balík po 2. ŽK, 46. Strada)
ŽK 2:6 (Mikšovský, Vachuta – Vaněček, Blovský, 2 x O. Balík, Kment, Průcha)

Diváci: 70

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Do utkání jsme šli s odhodláním zvítězit a zachovat si tak teoretickou naději na setrvání v I. B třídě. Zápas jsme začali dobře a domácí tým jsme do žádných šancí nepouštěli, naopak jsme si vytvářeli gólové šance a v 16. minutě jsme se krásnou střelou Vojtěcha Říhy ujali vedení. Domácí sice ve 22. minutě vyrovnali, my jsme ale hned ve 27. minutě po nádherném samostatném průniku Filipa Kmenta přes celé hřiště šli opět do vedení, které jsme mohli ve 35. minutě ještě navýšit, ale střelu Michala Prokeše z přímého kopu vyrazil brankář domácích na břevno. Pět minut před koncem poločasu nám byl po druhé žluté kartě vyloučen Ondřej Balík. Do druhého poločasu jsme vstoupili nešťastně a hned v první minutě nám byl za ruku v pokutovém území vyloučen Tomáš Strada a z nařízené penalty soupeř vyrovnal stav na 2:2. I ve dvojnásobném oslabení jsme ale našeho soupeře k ničemu nepouštěli, ze zajištěné obrany jsme hrozili z rychlých protiútoků a v 61. minutě jsme šli po vydařené střele Michala Prokeše potřetí v utkání do vedení. Soupeř ale v 70. minutě vyrovnal na 3:3, poté nás začal přehrávat a brankami v 77. a 80. minutě strhl vítězství na svoji stranu. My jsme již poté neměli sílu výsledek utkání zkorigovat. Všechny naše hráče musím tentokrát pochválit za bojovný výkon a nasazení. V našem posledním domácím utkání nastoupíme v sobotu 9. června od 17.00 hodin proti jasnému vítězi naší D skupiny I. B třídy mužstvu SK Lišov.

SK Ratibořské Hory — Jiskra Nová Bystřice

SK Ratibořské Hory – Jiskra Nová Bystřice 2 : 3 ( 2 : 1 )

Branky: 5. a 45. Kment – 37. Mol, 62. Kalvas, 80. Havel

Sestava: Průcha – Strada (70. Feichtinger), Katolický, Prokeš, Blovský – Kučera, Fišer, V. Říha
(70. T. Pechánek), Vocílka – Růžička (88. Janošík), Kment

Rozhodčí: Talíř – Řehoř, Pinc – ŽK 6:2 (Průcha, Blovský, Kučera, V. Říha, Prokeš, Feichtinger –
Havel, Schramhauser)

Diváci: 70

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

V důležitém domácím utkání jsme chtěli zvítězit a zachovat si tak naději na záchranu I. B třídy. Zápas jsme začali náporem, vytvářeli jsme si gólové šance a hned v 5. minutě jsme se ujali vedení brankou Filipa Kmenta. I poté jsme měli více ze hry, ale naše další šance na navýšení skóre zůstaly bohužel nevyužity. Náš soupeř postupem času hru vyrovnal a ve 37. minutě vyrovnal krásnou střelou pod břevno. K naší radosti ale v poslední minutě prvního poločasu utekl neúnavný Filip Kment soupeřově obraně a podél brankáře uzavřel skóre prvního poločasu na 2:1. Ve druhém poločase převzal iniciativu náš soupeř a začal si vytvářet také gólové šance. V 62. minutě vyrovnal na 2:2 a v 80. minutě pak vstřelil svoji vítěznou branku. My jsme již poté neměli sílu alespoň vyrovnat a náš soupeř si již své vedení až do konce utkání pohlídal. Našim hráčům děkuji hlavně za první poločas, který se nám herně opravdu povedl a našim diváků za jejich podporu. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 2.6. od 16.00 hodin v Řepči proti mužstvu FK Řepeč – Opařany.

FK Sokol Třebětice — SK Ratibořské Hory

FK Sokol Třebětice – SK Ratibořské Hory 8 : 0 ( 3 : 0 )

Branky: 10. Katolický (vlastní), 38. P. Kelbler, 40., 78. z penalty a 79. V. Habr, 47. Urbánek, 52. Šťastný, 58. S. Habr

Sestava: T. Hoffmann (65. Vocílka) – Strada, Katolický, Bláha, Janošík – Fišer, Svatek, Prokeš, Vocílka (65. Buřič) – T. Pechánek, Moravec

Rozhodčí: Vejčík – Blažek, Vican – ŽK 0:1 (Prokeš)

Diváci: 100

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Toto utkání se mi hodnotí velice těžce, neboť jsme kvůli velkému množství omluvenek ještě půl hodiny před odjezdem měli k dispozici pouze devět hráčů a na poslední chvíli jsme již tak oslabené mužstvo museli doplnit o starší hráče B mužstva. Od začátku utkání byl soupeř lepší a přehrával nás. Vedení se ujal po naší vlastní brance v 10. minutě, poté jsme soupeři dlouho vzdorovali, ale v závěru poločasu jsme inkasovali dva slepené góly. V úvodní čtvrthodině druhého poločasu jsme pak inkasovali další tři branky a v 65. minutě se nám navíc zranil brankář, kterého musel nahradit hráč z pole Tomáš Vocílka a na jeho místo jsem musel nastoupit já sám. Soupeř v závěru upravil skóre utkání dalšími dvěma slepenými góly až na hrozivých 8:0. Poděkovat musím všem hráčům, kteří byli ochotni v utkání nastoupit, velice mě ale mrzí přístup těch ostatních, kteří se z různých důvodů utkání nezúčastnili. Snad se sejdeme v kvalitnější sestavě v našem dalším utkání, které odehrajeme na domácím hřišti v sobotu 26.5. od 17.00 hodin proti mužstvu Jiskra Nová Bystřice.

SK Ratibořské Hory — Jiskra Třeboň B

SK Ratibořské Hory – Jiskra Třeboň B 4 : 1 ( 3 : 1 )

Branky: 9. V. Říha, 27. a 34. Kment, 53. Janošík – 37. Bartl

Sestava: T. Hoffmann – Strada, Katolický, Prokeš, Feichtinger (87. Blovský) – Vaněček, Fišer,
V. Říha (71. T. Pechánek), Vocílka – Kment, Janošík

Rozhodčí: Pravda – Panský, Prchlík – ŽK 2:1 (Vaněček, Fišer – Hofmann)

Diváci: 60

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

V tomto utkání jsme přivítali mužstvo Třeboně B, které nám herně vyhovuje a na jehož hřišti jsme na podzim zaznamenali naše poslední vítězství. Od začátku utkání jsme měli herní převahu a vytvářeli jsme si i gólové šance. Hned v 9. minutě po rohovém kopu vstřelil Vojtěch Říha naší první branku a poté jsme z dalších našich šancí orazítkovali břevno a tyč. Soupeř ohrožoval naši branku z brejků, které ale spolehlivě likvidoval náš brankář Tomáš Hoffmann. Ve 27. a 34. minutě zvýšil Filip Kment dvěma góly až na 3:0, soupeř ale dokázal do poločasu výsledek zkorigovat a ve 37. minutě snížil na 3:1. Druhý poločas jsme začali stejně dobře jako ten první a v 53. minutě zvýšil Marek Janošík na 4:1. Náš soupeř již poté neměl sílu utkání zdramatizovat a my jsme si své zasloužené vítězství až do konce utkání pohlídali. Všem našim hráčům musím poděkovat za předvedený výkon, kterým šli od začátku tohoto utkání za naším prvním letošním vítězstvím. V našem dalším utkání nastoupíme v neděli 20.5. od 15.00 hodin na hřišti Sokola Třebětice.

1. FC Jistebnice — SK Ratibořské Hory

1. FC Jistebnice – SK Ratibořské Hory 2 : 2 ( 1 : 0 )

Branky: 29. V. Kotalík, 47. O. Kotalík – 62. a 92. Vocílka

Sestava: T. Hoffmann – Feichtinger (46. T. Pechánek), Katolický, Strada, Janošík – Vaněček,
Prokeš, Vocílka, Kučera – Kment, Fišer

Rozhodčí: Křížovský – Pícha, Pinc – ŽK 3:3 (Trpka, Muž, Maňák – Kučera, Prokeš, Katolický)

Diváci: 100

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Na utkání posledních dvou mužstev tabulky jsme do Jistebnice odjeli pouze se třinácti hráči. Utkání jsme začali aktivněji a do 20. minuty jsme si vytvořili tři slibné gólové šance, ty jsme ale proměnit nedokázali. Poté převzali iniciativu domácí, kteří si začali vytvářet šance a ve 29. minutě šli po chybě naší obrany do vedení. Do konce poločasu si pak vytvořili ještě několik dalších šancí, ty ale naštěstí neproměnili. Začátek druhého poločasu jsme zaspali a hned ve 47. minutě jsme inkasovali druhou branku. Poté se domácí uklidnili a své vedení mohli z několika dalších šancí ještě navýšit. My jsme se dostali zpět do utkání po dalekonosné střele Tomáše Vocílky, která v 62. minutě zapadla pod břevno domácí branky. Přitom se zranil domácí brankář, který musel být vystřídán hráčem z pole. Po této vynucené přestávce jsme hru vyrovnali, náš soupeř se začal strachovat o výsledek a začal hru kouskovat, Naše snaha o vyrovnání byla korunována ve 2. minutě nastavení druhou brankou Tomáše Vocílky. V poslední minutě sedmiminutového nastavení zahrávali domácí přímý kop z hranice pokutového území, ale náš brankář povedenou střelu soupeře vyrazil a tím nám zachránil cenný bod. Našim hráčům děkuji za to, že ani za nepříznivého stavu nepřestali bojovat. Po nerozhodném výsledku zůstáváme se stejným bodovým ziskem s naším soupeřem na předposledním místě, ostatní mužstva se nám ale v boji o záchranu začínají vzdalovat. V dalším utkání nastoupíme na domácím hřišti v sobotu 12. května od 17.00 proti Jiskře Třeboň B.

SK Ratibořské Hory — TJ Malšice

SK Ratibořské Hory – TJ Malšice 0 : 2 ( 0 : 1 )

Branky: 25. Švadlenka, 51. Šimák

Sestava: Vobinuška – Breda, Greguš, Prokeš, Průcha (21. Janošík) – Katolický, Fišer, Vocílka,
Feichtinger – Kment, T. Pechánek (83. J. Růžička)

Rozhodčí: Dimitrov – Novák, M. Fiala – ŽK 1:1 (Prokeš – Šimák)

Diváci: 80

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Klíčové utkání o sestup, ve kterém jsme přivítali mužstvo TJ Malšice, se mi hodnotí velice těžko. Od začátku zápasu byl náš soupeř lepší, více držel míč na svých kopačkách a hrozil z brejkových situací. V prvním poločase si vytvořil několik gólových šancí a jen díky zákrokům našeho dobře chytajícího brankáře dokázal využít pouze jedinou ve 25. minutě. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zvýšit svoji aktivitu, soupeř nás ale do gólových šancí nepouštěl a naopak v 51. minutě zvýšil své vedení na 0:2. My jsme si v závěru dokázali také vytvořit několik gólových šancí, nedokázali jsme ale bohužel využít ani ty nejvyloženější. Náš soupeř si za předvedený výkon vítězství zasloužil, Z našeho mužstva musím vyzdvihnout pouze výkon dobře chytajícího brankáře Davida Vobinušky, který nás svými skvělými zákroky podržel. V našem dalším utkání nastoupíme v sobotu 5.5. od 16.00 v dalším existenčním utkání na hřišti rovněž sestupem ohrožené Jistebnice.

Sokol Mladá Vožice — SK Ratibořské Hory

Sokol Mladá Vožice – SK Ratibořské Hory 6 : 3 ( 4 : 1 )

Branky: 3., 9. a 58. Svatek, 16. P. Kukla, 41. Písařík, 90. Struska – 37. P. Kukla (vlastní),                                          66. Prokeš z penalty, 76. Fišer

Sestava: T. Hoffmann – Feichtinger, Katolický, Strada, Janošík – Fišer, Svatek, Prokeš (74. Bláha),
Kučera – J. Vaněk (71. L. Balík), Kment

Rozhodčí: Svoboda – Blažek, Smažík – ŽK 3:2 (Svatek, Smetana, Teplo – Kment, Feichtinger)

Diváci: 120

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Na derby utkání do Mladé Vožice jsme odjeli kvůli mnoha omluvenkám našich hráčů v silně improvizované sestavě. Začátek zápasu jsme bohužel vůbec nezachytili a již v 16. minutě jsme prohrávali 3:0 a tím bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Ve 37. minutě jsme sice po vlastní brance domácích dostali chuť toto utkání ještě zdramatizovat, ale již o čtyři minuty později jsme po samostatném úniku soupeře inkasovali čtvrtou branku. Druhý poločas se pak již odehrával v poklidném tempu a domácí v 58. minutě zvýšili své vedení na 5:1. Nám se poté góly Michala Prokeše z penalty a Antonína Fišera podařilo výsledek zkorigovat až na 5:3, poslední slovo měl ale opět náš soupeř, který v poslední minutě upravil výsledek utkání na konečných 6:3. Děkuji všem našim hráčům, kteří se k utkání dostavili, za bojovný výkon a našim věrným divákům za to, že nás přijeli povzbudit. Věřím, že nás diváci podpoří i v našem dalším utkání, které sehrajeme v sobotu 28. dubna od 17.00 hodin na domácím hřišti s dalším sestupem ohroženým mužstvem TJ Malšice.

SK Ratibořské Hory — FK Kardašova Řečice

SK Ratibořské Hory – FK Kardašova Řečice 1 : 5 ( 1 : 1 )

Branky: 22. Prokeš – 7. a 86. Dymák, 67. Jánošík, 77. Kovář, 79. Bílek

Sestava: T. Hoffmann – Kučera (70. Janošík), Greguš, Prokeš, O. Balík (82. Blovský) – Vaněček,
Katolický, Fišer (80. Breda), Vocílka – V. Říha (57. Feichtinger), Kment

Rozhodčí: Křížek – Hladík, Prchlík – ŽK 1:1 (O. Balík – Kupka)

Diváci: 80

Hodnocení utkání očima trenéra Stanislava Buřiče:

Do důležitého utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, to se nám ale v úvodu nedařilo a naše hra byla pasivní. Hned v 7. minutě utkání jsme po chytré střele soupeře z velké vzdálenosti inkasovali první gól. Díky tomu se zvýšila naše aktivita a v 10. minutě jsme se dostali k první vážnější šanci, ale Tomáš Vocílka bohužel těsně minul branku soupeře. Ve 22. minutě jsme se díky naší aktivní hře dočkali vyrovnání po vydařené střele Michala Prokeše z přímého kopu. Do konce prvního poločasu jsme pak byli aktivnější, naše šance jsme ale nedokázali využít. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem utkání zlomit, ale bohužel jsme v 67. minutě z první vážnější šance soupeře inkasovali druhou branku. Je veliká škoda, že naši hráči v sobě v tuto chvíli nenašli morální sílu a chuť výsledek utkání otočit. Začali jsme hrát chaoticky a nepřesně, čehož soupeř využil ke vstřelení dalších tří branek. Doufám, že si hráči uvědomí, že do dalšího utkání nastupujeme opět za stavu 0:0 a v každém utkání můžeme bodovat. V příštím kole zajíždíme v neděli 22.4. od 17.00 k derby utkání do Mladé Vožice. Doufám, že nás v tomto důležitém utkání přijedou podpořit i naši fanoušci.