2. kolo I.B třídy mužů – sobota 26.8.2023

SK Ratibořské Hory – FK Protivín B  3 : 1 ( 2 : 1 )

Branky: 40. Jaroslav Vácha, 43. Ondřej Balík, 56. Kutiš – 8. Kvasnička

Sestava: Krch – Blovský, Krejčí, Fišer, Ondřej Balík (85. Kučera) – Tomáš Vácha (88. Menšík),

Vocílka , Jaroslav Vácha, Marek Smetana – Růžička, Kutiš (77. Dvořák)

Rozhodčí: Křížovký – Milan Fiala, Pinc – ŽK 6:4 (60. Blovský, 63. Vocílka 2x, 65. Kutiš, 65. Krch, 89. Menšík –

31. Rothbauer, 53. Sochora, 70. Moravec, 74. Janeš) – ČK 1:0 (63. Vocílka po 2. ŽK)

Diváci: 100

Hodnocení utkání očima trenéra Slavomíra Mareše:

Začátek utkání byl oboustranně opatrný, do první šance jsme se dostali v 5. minutě, kdy se z jasné gólové šance netrefil Marek Smetana. Potvrdilo se pravidlo nedáš dostaneš a hned v 8. minutě šel soupeř po brejkové akci do vedení. Další průběh prvního poločasu byl ve znamení naší snahy o vyrovnání. V závěru prvního poločasu nám pomohly dvě standartní situace. Ve 40. minutě vyrovnal po centru z rohu Jaroslav Vácha a ve 43. minutě po dalším rohovém kopu a povedené teči Kutiše strhl Ondřej Balík vedení na naší stranu. Druhý poločas začal soupeř aktivněji, ale my jsme ho do žádných větších šancí nepouštěli a naopak jsme po chybě jejich brankáře v 56. minutě zvýšili svoje vedení na 3:1. V 63. minutě nám nebyla uznána, dle našeho mínění regulérní čtvrtá branka a za následné protesty byl po druhé žluté kartě vyloučen Vocílka. Naši hráči i v oslabení dál bojovali a dovedli utkání do zaslouženého vítězného konce, Děkuji našim divákům, kteří nás přišli podpořit opravdu v hojném počtu. V dalším utkání nastoupíme v neděli 3.9. od 15.00 na hřišti FC Chyšky.